Nowa Astra Sport Tourer także zadebiutuje podczas IAA

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Astra Sport Tourer także zadebiutuje podczas IAA
Dużo się mówi na temat nowej Astry, jednak dotychczas dotyczyło to wyłącznie wersji w hatchback. Podczas targów IAA we Frankfurcie na stanowisku Opla pojawi się także Astra w nadwoziu kombi. Oprócz znanych już innowacyjnych rozwiązań z 5 drzwiowej Astry, Sports Tourer wprowadzi kilka dodatkowych dedykowane wyłącznie dla tej wersji. Astra jako cały model jest kluczowym samochodem w ofercie Opla. Model ten stanowi około 30 procent wszystkich sprzedawanych samochodów w Europie.


Fot. Opel

Opel Astra Sport Tourer, także w nadwoziu kombi nie traci swoich sportowych walorów. Wręcz przeciwnie przedłużona linia dachu idealnie podkreśla dynamiczną linię, a górny próg kończy się spoilerem. Co nie tylko ładnie wygląda, ale ma także swoje aerodynamiczne wartości. Mimo dłuższego nadwozia samochód nie traci nic, a nic od swojego sportowego ducha.

Fot. Opel

Wymiary nowej generacji Opla Astry Sports Tourer nie różni się od tych w aktualnej odsłonie. Jednak dzięki lepszemu rozdysponowaniu elementów wewnątrz kabiny, samochód stał się bardziej obszerny i dysponuje większą ilością miejsca w przedziale pasażerskim oraz w bagażniku. Kierowca zdobył przykładowo o 26mm więcej wolności w zakresie wolności nad głową, a pasażerowie z tyłu o 28mm więcej miejsca na kolana. Pojemność bagażnika wzrosła do 1630l przy złożonych siedzeniach. Małe zmiany jednak jak bardzo pozytywnie wpływające na poczucie komfortu. W nowej Astrze Sports Tourer zaadaptowane zostało dodatkowo rozwiązanie, które ułatwia otwieranie bagażnika. Posiadając kluczyk przy sobie będzie można łatwym ruchem stopy pod tylnym zderzakiem otworzyć klapę i ją także zamknąć.

Fot. Opel

Opel wraz z nową Astra Sport Tourer wprowadzi bardzo dużą gamę silników. Ich moc będzie zaczynała się od 95 KM, a kończyła na 200 KM. Pojemność jednostek sięga przy tym od 1l do 1.6l. Aby osiągnąć lepsze parametry zarówno wydajnościowe jak też ekonomiczne, obniżona została waga samochodu aż o 130kg – do 1263 kg ( kierowca uwzględniony ). Flagową jednostką w nowej Astrze Sports Tourer będzie 1.6l turbodoładowany silnik ECOTEC z rodziny Direct Injection Turbo. Turbodoładowana jednostka zapewni 200 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy wynoszący 300 Nm.

Fot. Opel

Astra Sports Tourer dostępna będzie także w nowe i po raz pierwszy dostępne w klasie kompaktowej matrycowe reflektory LED IntelliLux. Ich zaleta to bardzo dobre warunki oświetlenia ulicy, nawet przy najgorszej pogodzie i warunkach drogowych. Dodatkowym atutem tego rozwiązania stanowi fakt, że nie oślepiają kierowcy który jedzie z nad przeciwka. Rozwiązania jest jednym z wielu, które wpływa na bezpieczeństwo. Ponadto do dyspozycji mamy OpelEye. System zawierający wiele aktywnych rozwiązań wspierających kierowcę w zakresie bezpieczeństwa. W razie braku reakcji kierowcy potrafi zapobiec lub też zminimalizować szkody podczas kolizji.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-13 11:38:32
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Astra-Sport-Tourer-takze-zadebiutuje-podczas-IAA

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt