Nowa Kia Ceed w pełnej okazałość

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Kia Ceed w pełnej okazałość
W tym roku czeka nas duża wymiana kompaktowych modeli. Do tego grona dołącza koreański bestseller Kia Ceed. Auto oprócz poprawek wizualnych oraz szeregu nowości technologicznych otrzymał także zmianę nazwy. Zamiast Kia Cee\'d będzie Kia Ceed. Auto produkowane będzie na Słowacji, tak więc będzie to kolejny Europejski model koreańskiego producenta. Pierwsze egzemplarze z linii produkcyjnej zjadą jeszcze w maju, a nowe Kia Ceed do klientów trafią pod koniec drugiego kwartału. Tak jak pozostałe modele Kia, tak też nowa Ceed otrzyma 7 letnią gwarancję z limitem do 150 000 km.


Fot. Kia

Kia Ceed otrzymał bardziej sportową stylistykę niż aktualna odsłona samochodu. Patrząc na czas Kia najprawdopodobniej znalazła idealne proporcje swojego kompaktowego modelu, a teraz wyłącznie ulepsza je. W nowym modelu brakuje efektu WOW, tak jak miało to miejsce wraz z premierą poprzedniej odsłony modelu. To zaś wskazuje dojrzałość rynkową samochodu i rozpoznawalność auta w gąszczu konkurencyjnych aut. Wnętrze samochodu stało się lżejsze. Bardzo dużo do nowego stylu przyczynia się wizualnie wolnostojący dotykowy ekran. Dzięki swojej konstrukcji deska rozdzielcza wydaje się być bardziej kompaktowa, a samochód zyskuje wizualnie na przestrzeni.

Fot. Kia

Pod maską nowego kompaktowego modelu koreańskiego producenta znajdziemy zarówno sprawdzone jednostki, jak też dwie nowe. Jedna z debiutujących pozycji w cenniku modelu będzie benzynowy turbodoładowany silnik T-GDi o pojemności 1.4l o mocy 140 KM. Druga nowość to wysokoprężny silnik 1.6l o nazwie U3. Oferowany będzie on w dwóch wersjach mocy 115 KM oraz 136 KM. Oba napędy spełniają najnowsze wymogi ochrony środowiska bez kompromisy utraty na mocy i jakości. Wszystkie silniki standardowo współpracować będą z 6 biegową manualną przekładnią. W przypadku nowych jednostek oferowana będzie 7 biegowa automatyczna skrzynia biegów wyposażona w dwa sprzęgła.

Fot. Kia

Mający swoją premierę w Genewie Kia Ceed otrzyma dużo nowinek technologiczny. Oprócz o już wspomnianym nowy dotykowym ekranie, który dostępny będzie w dwóch wielkościach, 7 bądź 8 cali. Samochód otrzyma także nagłośnienie premium marki JBL. Nie zabraknie także pełnej integracji z urządzeniami mobilnym jak też bez kluczykowy dostęp do samochodu. W ofercie modelu znajdzie się także podgrzewana przednia szyba, który będzie pierwszym modelem koreańskiego producenta z tym elementem. W nowym Kia Ceed telefon będzie można ładować zarówno poprzez podłączenie po kablu do portu USB jak też bezprzewodowo.

Fot. Kia

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-02-22 11:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Kia-Ceed-w-pelnej-okazalosc

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt