Nowa Skoda w RSie, premiera już w Lipcu

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Skoda w RSie, premiera już w Lipcu
Wraz z pojawieniem się nowej 3 generacji Octavii, nie trzeba było długo czekać na odsłonę edycji sportowej. Nowa Octavia RS zostanie zaprezentowana podczas Goodwood Festival of Speed. Kompaktowa Skoda w nowej odsłonie to połączenie sportowych osiągów, wygody, gwarantowanej przez samochód tego segmentu, oraz bezpieczeństwa. Oczywiście nie można też zapomnieć o niskiej cenie pod względem tego, co otrzymuje się w zamian, z czego Skoda jest znana i przez wielu właścicieli lubiana.
Nowa generacja Octavii zaciągnęła swój klasyczny wygląd z pierwszego przedstawiciela nowej linii, modelu Rapid. Samochód, mimo swoich przede wszystkim statycznych linii, trudno było sobie przedstawić jako sportową limuzynę. Jednak udało się to osiągnąć poprzez kilka małych modyfikacji zderzaka, świateł przeciwmgielnych, nowych rur wydechowych oraz dodanie spoilera. Kolejnym elementem są nowe sportowe felgi w 4 wzorach.Pod maską nowej RS dostępne będą dwa nowe silniki. Pierwszy, benzynowy, to 2-litrowa jednostka TSI o mocy 220KM. Drugi to TDI o pojemności 2.0 z mocą 184 KM. Nowe jednostki są wobec poprzedniej generacji Octavii RS oszczędniejsze nawet do 19%. Benzynowa do pierwszej 100 potrzebuje 6,8 sekundy, wersja wysokoprężna osiąga to samo w 8,1 sekundy. Każdy z silników standardowo wyposażony jest w system Start-Stop oraz odzyskiwanie energii podczas hamowania. Octavia RS dostępna będzie ze skrzynią manualną lub dwusprzęgłową automatyczną.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-06-13 22:19:47
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Skoda-w-RSie--premiera-juz-w-Lipcu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt