Steruj swoim inteligentnym domem podczas jazdy w Fordzie

Rozmiar tesktu A A A
-
Steruj swoim inteligentnym domem podczas jazdy w Fordzie
Producent samochodów Ford i gigant internetowy Amazon łączą siły i opracowują nowy system do inteligentnego sterowania o nazwie Alexa. W obsługę aplikacji wchodzą funkcje, które pozwalają dodatkowo na robienie zakupów, słuchanie audiobooków oraz innych plików audio umieszczonych w chmurze jak też komunikowanie się z samochodem podczas pobytu w domu. Wszystko za pośrednictwem najnowszej generacji systemu multimedialnego Ford Sync 3 AppLink. Rozwiązanie Forda bazuje na technologi utworzonego konsorcjum z Toyotą o nazwie SmartDeviceLink. Co oznacza, że rozwiązanie to może w niedalekiej przyszłości zawitać także w innych markach samochodowych, które będą korzystać z technologi SDL.


Fot. Ford

Jak na razie system jest jeszcze w przygotowaniu i jak zostanie oparty w pierwszej fazie o Amazon Echo, Amazon Echo Dot lub Amazon Tap. Dzięki finalnej wersji aplikacji, która pojawić ma się już tego lata. Użytkownicy będą mogli poprosić system o przeczytanie pogody, odtworzenie utworu muzycznego czy też sprawdzeni najnowszych wiadomości. Użytkownicy otrzymają także dostęp do wirtualnej listy zakupów. Wszystko to za pomocą wciśnięcia przycisku rozpoznawania mowy, bez potrzeby otwierania aplikacji lub przy użyciu innych urządzeń. Jednak na tym nie koniec. Usługa ta na razie dostępna będzie wyłącznie w Ameryce, gdzie oferowane są już elektryczne samochody amerykańskiego producenta Ford takie jak Ford Focus Electric, Fusion Energi czy też C-Max Energi. Dzięki MyFord Mobile właściciel takiego pojazdu będzie w stanie wygodnie bez potrzeby wychodzenia z domu sprawdzić stan baterii i pojemność baku samochodu, uruchomić lub wyłączyć samochód. Komunikacja będzie działać także w drugą stronę, co pozwoli na uruchomienie światła w domu lub też otwieranie garażu czy uzbrojenie lub rozbrojenie systemu alarmowego zdalnie.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-18 09:10:11
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Steruj-swoim-inteligentnym-domem-podczas-jazdy-w-Fordzie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt