Formuła 1 w Chinach - Alonso, a daleko za nim... nikt

Rozmiar tesktu A A A
-
Formuła 1 w Chinach - Alonso, a daleko za nim... nikt
Swoją wysoką dyspozycyjność Hiszpan pokazał już od razu podczas startu. Wyprzedzając wraz ze swoim kolegą z zespołu - Massą - od razu po zaświeceniu się zielonego światła. Tak więc po starcie ustaliła się następująca kolejność: Hamilton, Alonso, Massa. Trójka ta na dodatek mocno odjechała pozostałym kierowcom. Podczas 5 rundy, zaraz po przejechaniu linii, Hamilton został wyprzedzony najpierw przez Alonso, z lewej. Zaś Massa wykorzystał okazję, że Brytyjczyk zajęty był Alonso i także jemu udało się wyprzedzić kierowcę Mercedesa, tym razem z prawej. Jednak długo Alonso nie nacieszył się z pierwszej pozycji, bo już podczas 7 rundy zjechał do boksu na wymianę miękkiego ogumienia na twardsze, co potem okazało się strzałem w dziesiątkę.
W międzyczasie, podczas 6 okrążenia, doszło do pierwszego zderzenia. Gutjeres nie wyhamował na zakręcie i wjechał w tył Sutilowi. Dla kierowcy Sauber Ferrari oznaczało to koniec dalszej jazdy. Bolid Niemca uległ uszkodzeniu. Wyglądało to niegroźnie, jak zwykłe złamanie tylnego spojlera. Jednak podczas próby wymiany uszkodzonego elementu, bolid zaczął się palić, co przesądziło o tym, że był to koniec także dla tego kierowcy.

Po zjechaniu przez czołówkę do boksu na wymianę miękkiego ogumienia, prowadzenie przejął Hulkenberg. Tuż za nim był Vettel, który mimo, że wybrał na start twardsze opony, średnio sobie radził i tracił cenne sekundy do pierwszego miejsca. Dopiero po zatrzymaniu się Hulkenberga, młody niemiecki kierowca mógł nacieszyć się przez krótki czas z pierwszego miejsca.

Podczas 16 okrążenia doszło do następnego bliskiego spotkania pomiędzy Webberem, a Vergene. Także ten wypadek nie wyglądał groźnie. Webber zjechał do boksu na wymianę opony. Jednak zaraz po starcie widać było, że coś jest nie tak. Zamiast pędzić i gonić czołówkę, kierowca raczej się pełzał po jezdni. Po jednym z zakrętów było wiadomo, dlaczego Webberowi podczas wychodzenia na prostą odjechało przednie koło – oznaczało to także koniec dalszej rywalizacji dla tego kierowcy.

Kolejnym pechowcem podczas 16 rundy okazał się Raikkonen, który wjechał Perezowi w tył, uszkadzając sobie przy tym nos w bolidzie. Drugiemu kierowcy nic się nie stało. Na Fina najwidoczniej to małe najechanie zadziałało jak płachta na byka i mimo obniżonej aerodynamiki swojego bolidu, szybko wspiął się do czołówki.

Już w 21 rundzie znów prowadzenie przejął Alonso, zdobywając do swojego kolejnego pitstopu przewagę 4 sekund. Po wjechaniu do boksu stracił prowadzenie aż do 29 rundy, po czym odjechał konkurencji na 11 sekund, już w 33 rundzie. Podczas 41 okrążenia różnica ta wynosiła już ponad 19 sekund, po czym Hiszpan zjechał na swój ostatni pitstop, wyjeżdżając potem z boksu tuż za Vettelem. Niemiec jednak nie mógł znów na długo nacieszyć się pierwszą lokatą, tracąc ją szybo na rzecz Alonso, którego to zobaczył ponownie dopiero na mecie. Hiszpan miał potem przed sobą już tylko prostą, zaś konkurencja nawet nie była w stanie go zobaczyć przed sobą. Tak Alonso wygrał z przewagą 10.1 sekund.

Pod koniec wyścigu zapowiadało się, że w pierwszej trójce żadnych zmian nie zobaczymy. Niemiec Vettel na dodatek musiał jeszcze raz zjechać do boxu na wymianę opon twardych na miękkie. Wtedy dopiero "dał gazu", nie tylko uzyskując najlepszy czas ze wszystkich kierowców na jedno okrążenie, ale ponadto na mecie prawie odebrał 3 miejsce Brytyjczykowi Hamlitonowi, tracąc do niego zaledwie niecałe 0.2 sekund.

KierowcaZespółPunkty
VettelRed Bull Racing-Renault52pkt
RaikkonenLotus-Renault49pkt
AlonsoFerrari43pkt
HamiltonMercedes40pkt
MassaFerrari30pkt
WebberRed Bull Racing-Renault26pkt
RosbergMercedes 12pkt
ButtonMcLaren-Mercedes12pkt
GrosjeanLotus-Renault11pkt
Di RestaForce India-Mercedes 8pkt
RiccardoSTR-Ferrari 6pkt
SutilForce India-Mercedes6pkt
HulkenbergSauber-Ferrari 5pkt
PerezMcLaren-Mercedes2pkt
VegneSTR-Ferrari1pkt
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-04-14 20:17:12
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Formula-1-w-Chinach-Alonso--a-daleko-za-nim--nikt

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt