Toyota CH-R zagrożenie dominacji Skody na polskim rynku

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota CH-R zagrożenie dominacji Skody na polskim rynku
W ostatnich latach na polskim rynku króluje na wyłączność jedna marka, jest nią Skoda. Zadko który producent był w stanie się zbliżyć jej liczbą zarejestrowanych nowych aut na naszym rynku. Jednak to może się już wkrótce zmienić. Toyota w poprzednim roku traciła do Skody co prawda aż 11 525 auto i zajęła po podliczeniu 3 miejsce. Jednak dopiero od stycznia ruszyła sprzedaż nowego modelu Toyota CH-R. Auto już w pierwszym miesiącu zdołała przekonać do siebie aż 905 klientów, a całkowita sprzedaż marki wzrosła o 952 aut. Wynik, który jasno pokazuje że producent tym modelem zdołał przekonać do siebie wielu nowych nabywców. Gdyby najnowszy model utrzymał swój trend i przynosił przez cały okres to Skoda miała by duży problem z utrzymaniem swojej dotychczasowej pozycji. Według danych Samar Toyota zwiększyła w styczniu swój całościowy udział o 30,69%, Skoda tylko 12,87%. Różnica w styczniu między czeskiemu i japońskiemu producentowi wyniosła tylko 337 aut. Skoda aktualnie nie ma w swojej ofercie nic co by było w stanie konkurować z tym modelem. Co prawda na rynku pojawi się nowy model Skoda Kodiaq, jednak jest to inny segment i rozmiar auta, który nie przyciągnie sobą aż tylu klientów. Już niebawem pojawią się dane z lutego, wtedy będzie można bliżej określić czy Toyota CH-R będzie pogromcą Skody na polskim rynku nowych samochodów.


Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-21 22:02:10
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-CH-R-zagrozenie-dominacji-Skody-na-Polskim-rynku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt