Dacia Duster. SUV po rumuńsku.

Rozmiar tesktu A A A
-
Dacia Duster. SUV po rumuńsku.
W tym roku do salonów Dacii wejdzie szósty model od czasów przejęcia tej marki przez Renault. Nowym modelem będzie bardzo popularny typ samochodów w ostatnich latach - SUV. Na pierwszy rzut oka Dacia Duster wygląda na okazję, jakich mało - wyżej zawieszony samochód za 40 tyś. zł. Przyjrzyjmy się dzisiaj dokładniej temu modelowi. W Polsce dostępne będą tylko trzy z czterech produkowanych wersji tego modelu. Wersja standardowa Duster, lekko ulepszona Ambiance, wyższa Laureate, brakować będzie jednak najwyższej Prestige, przynajmniej na dzień dzisiejszy.


Design

Duster prezentuje się bardzo okazale, Nowoczesna linia nadwozia, masywna konstrukcja i chromowane ochronne elementy wskazują na naturę dzikiego, małego terenowego samochodu. Z nadwoziem długości 4,3m samochód ten jest jednym z najmniejszych SUV'ów dostępnych na rynku, ale dzięki temu będzie idealnie pasował do typowej miejskiej dżungli i znalezienie miejsca parkingowego nie powinno raczej stanowić problemu.

Wnętrze

Wnętrze rumuńskiego SUV'a jest bardzo proste, nie ma sensu szukać choć odrobiny luksusu. Wyposażenie standardowe jest bardzo skąpe. Można by nawet rzec, iż nie ma go w ogóle i gdyby kierownica nie była wymaganym elementem do prowadzenia samochodu, także i ją znaleźlibyśmy na liście dodatkowego wyposażenia.

Bezpieczeństwo

W wersji standardowej znajdziemy poduszkę powietrzną kierowcy i pasażera oraz ABS z elektronicznym asystentem hamowania. W wersji Ambience dodatkowo dostaniemy boczne poduszki powietrzne. Więcej pod kątem bezpieczeństw samochód nie ma do zaoferowania.

Silniki

Dacia Duster będzie dostępna z 1 silnikiem benzynowym i 2 silnikami wysokoprężnymi. Są to jednostki znane już z innych modeli Dacii i wielu mniejszych samochodów Renault. Ponadto warto wspomnieć, że Duster będzie posiadał układ napędu na wszystkie koła, pochodzący od Nissana.

1.6 16V 110 KM
1.5 dCI 85 KM
1.5 dCI 110 KM

Podsumowanie

Na pierwszy rzut oka samochód może się podobać, przede wszystkim cena. Jednak gdy się przyjrzymy dokładniej, widać wiele mankamentów. Jednostki napędzające są bardzo słabe, nawet jeśli samochód waży tylko 1,3 tony. Po skonfigurowaniu auto nadające się do normalnego codziennego użytku kosztowałoby blisko 70 tyś zł. Jednak w tej cenie znajdziemy już dużo lepsze SUV'y innych marek, z bogatszym wyposażeniem i zdecydowanie lepszymi silnikami. Lecz dla kogoś, kto chce zakupić tanią zabawkę do amatorskiej jazdy "w terenie", wybór tego samochodu może być wskazany (nawet gdyby samochód miał utonąć w błocie, nie będzie to wielka strata pieniędzy).
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2010-03-15 20:05:58
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/Dacia_Duster._SUV_po_rumunsku.

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt