Targi w Genewie przyniosą nam nowego Opla Karla

Rozmiar tesktu A A A
-
Targi w Genewie przyniosą nam nowego Opla Karla
Jedne z najbardziej prestiżowych targów na całym świecie odbywają się na początku każdego roku w Genewie. W tym, Opel przygotował nowy model Karl. Samochód przeznaczony głównie do miasta, nie tylko dzięki swoim wymiarom, ale także rozwiązaniom sprzyjającymi ku temu. Jest to także odpowiedź niemieckiego producenta na coraz bardziej rosnący rynek dla tego segmentu pojazdów.


Fot. Opel

Nowy Opel Karl to mały miejski samochód, który tak jak większość pojazdów tego producenta kryją w sobie wiele zalet. Mimo nie dużych wymiarów Karl oferuje miejsce dla 5 osób lub przy złożonych tylnych siedzeniach małym dostawczy samochód. Nowy przedstawiciel segmentu A będzie 3.68m długi i 1.48m wysoki. Jednak przy nie dużych zewnętrznych wymiarach jest w stanie pomieścić nawet do 1000l w swoim bagażniku - przy złożonych tylnych siedzeniach.

Fot. Opel

Pod maską znajdzie się nowa 3 cylindrowa ekologiczna jednostka 1.0 Ecotec. Silnik, dzięki któremu samochód ma spalać zaledwie 4.3l benzyny w mieście. Moc jednostki wynosi przy tym 75KM, co przy wadzę poniżej 939kg daje pojazdu odpowiednie przyspieszenie i komfortowe prowadzenie.

Fot. Opel

Za odpowiednie przystosowanie w mieście odpowiadają liczne technologie. Tryb City jeszcze bardziej ułatwia manewrowanie samochodem podczas licznych wzmocnionemu wspomaganiu kierownicy. Mimo nie dużych wymiarów, samochód będzie także posiadał czujniki parkowaniu, które ułatwią pozostawianie samochodu nawet w ciasnych miejscach bez strachu obicia pojazdu.

Fot. Opel

Za odpowiednio wysoki poziom komfortu będą odpowiedzialne inne rozwiązania. Takie jak podgrzewana skórzana kierownica, czy też podgrzewane przednie siedzenia. Za zwiększone bezpieczeństwo podczas jazdy służyć będzie system ostrzegający przy niesygnalizowanej zmianie pasa ruchu, jak też system wspierający przy ruszaniu pod górę. Nie zastąpiony może okazać się także tempomat z możliwością ustalenia górnej granicy prędkości – strefy zamieszkania do 30 km/h.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-01-17 23:54:02
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Targi-w-Genewie-przyniosa-nam-nowego-Opla-Karla

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt