Volvo walczy o kolejną domenę motoryzacyjną

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo walczy o kolejną domenę motoryzacyjną
Szwedzki producent znany jest przede wszystkim z bezpieczeństwa i dbałości o jakość wykonywanych pojazdów. W ostatnich latach nadeszła rewolucja w designie samochodów z krainy Łosi, która przełamała oblicze marki wraz z premierą nowego koncepcyjnego Coupe. Nastał czas na ewolucję pod kątem silników. Pierwsze jednostki z nowej rodziny pojawić się mają już na jesieni tego roku.
Volvo krótko i treściwie nową generację swoich silników określił Drive-E, co oznacza nic innego, jak ekologiczna jazda. Jednak za tym określeniem kryją się silniki sięgające moc 300KM, przy wykorzystaniu zaledwie czterech cylindrów. W przypadku jednostek wysokoprężnych, zastosowanie znalazła technologia i-Art, w silnikach benzynowych użyto zarówno kompresora, jak też turbiny.Technologia kryjąca się pod nazwą i-Art to nic innego, jak zastosowanie oddzielnego sensora ciśnienia w każdym z wtryskiwaczy paliwa, w przeciwieństwie do zwykłych Common Rail, gdzie istnieje tylko jeden centralny. Modyfikację, która została wprowadzona w nowych jednostkach, można porównać do wprowadzenia sondy Lambda w silnikach szwedzkiego producenta w 1976 roku.

Kolejna innowacja w nowych jednostkach napędowych Volvo, to przygotowanie ich do współpracy z napędami elektrycznymi. Każdy z silników jest wyposażony w odpowiedni osprzęt, który pozwala na podłączenie dodatkowego silnika elektrycznego.

Nowe jednostki pojawią się w nowych modelach z rodziny 60. Dostępne silniki wykonane w nowej technologii, będą stanowić T6 z 306 KM, T5 z 245 KM oraz D4 z 181. Do bardziej ekonomicznej jazdy zastosowano także nową, 8-biegową automatyczną przekładnię. Nowe jednostki wysokoprężne mają występować w przedziale od 120 KM do 230 KM; w przypadku benzynowych dolna granica podniesiona została na 140 KM zaś górna, 300 i więcej KM.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-09-17 12:16:03
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-walczy-o-kolejna-domene-motoryzacyjna

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt