Nowy Citroen C4 Picasso wkrótce na rynku

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Citroen C4 Picasso wkrótce na rynku
Wprowadzenie najnowszego modelu z popularnej serii Picasso stanowi duży przełom dla francuskiego producenta. Nie tylko pojawia się nowy samochód, ale w dodatku przy jego produkcji wykorzystano najnowszą platformę grupy PSA o nazwie EMP2, co także można potraktować jako premierę. Jednak na tym nie koniec. Nowy Citroen C4 Picasso, to także pokaz technologicznych możliwości francuskiej motoryzacji oraz idealnego wykorzystania przestrzeni - dzięki temu też otrzymał przydomek nadany przez producenta Technospace.
Wymiary w najnowszym Citroenie prezentują się następująco: 4.43m długości, 1.78m szerokości oraz 1.61m wysokości. Dla podniesienia komfortu oraz lepszych możliwości rozdysponowania miejscem, rozstaw osi został zwiększony o 5.5 cm wobec poprzedniego modelu, co przekłada się na jego całkowitą długość, wynoszącą 2.79m. Wobec poprzedniej generacji C4, samochód skurczył się o 4 cm, jednak mimo to do dyspozycji jest więcej miejsca. Pojemność bagażnika wzrosła do 537 l, co jest lepszym wynikiem o niecałe 40 litrów. Sama konstrukcja samochodu została także odchudzona o 140 kg. Połowę z tego dała nowa platforma, która miejscami wykonana została z lekkiego aluminium, zaś drugą połowę - redukcja elementów blachy.Dalsza część wnętrza Citroena C4 Picasso została zaprojektowana oraz wykonana pod kątem nowych urządzeń, takich jak telefony typu smartphone czy też tablety, laptopy itp. Tak też w samochodzie dostępne jest nie tylko miejsce na USB, ale także do podłączenia zwykłego sieciowego gniazdka o mocy 220V. Dzięki temu użyteczność samego samochodu wzrasta, na dodatek nie trzeba uzbrajać się w masę przejściówek.

Kolejnym technologicznym rarytasem jest 12” panoramiczny ekran dotykowy, do obsługi samochodu oraz wyświetlania różnych komunikatów z nim związanych.Jednak na tym nie koniec pod kątem technologii. Citroen C4 Picasso dostępny będzie także z systemem do monitorowania martwego punktu oraz aktywnym tempomatem.Technologia to jedna tylko część w Technospace, druga to dostępne miejsce. Pod tym względem także trudno znaleźć coś, co by nie pasowało. Mimo, że samochód jest trochę mniejszy, wnętrze nie tylko prezentuje się bardziej obszernie, ale takie właśnie jest. Osoby, które siedzą na tylnych siedzeniach, mają do dyspozycji 16 cm wolnej przestrzeni na kolana, co daje Citroenowi C4 Picasso miejsce w czołówce pod tym względem.Na zewnątrz nowy Citroen prezentuje się bardziej sportowo. Osiągnięto tę cechę poprzez obniżenie zwisu przedniego aż o 7 cm. Patrząc pod kątem praktyczności oraz stanu polskich dróg ( leżących policjantów ), zabieg ten może kosztować francuskiego producenta kilku klientów. Następny element zmiany designu samochodu, który wrzuca się od razu w oczy, to nowe tylne światła 3D, wykonane w technologii LED. Samochód na Europejskich rynkach pojawi się na przełomie lata/jesieni, zaś we Francji dostępny będzie już na początku czerwca.

SilnikPojmenośćMocMoment obrotowySkrzynia biegówPaliwo
VTi 1201.6l120 KM160 Nm5-biegowa manualnaBenzyna
THP 1551.6l156 KM240 Nm6-biegowa manualnaBenzyna
HDi 901.6l92 KM230 Nm5-biegowa manualnaDiesel
e-HDi 901.6l92 KM230 Nm6-biegowa elek. manualnaDiesel
HDi 1151.6l114 KM285 Nm6-biegowa manualnaDiesel
e-HDi 1151.6l114 KM285 Nm6-biegowa elek. manualnaDiesel
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-05-30 01:25:31
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Citroen-C4-Picasso-wkrotce-na-rynku

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt