Nowy Infiniti QX50 w europie dopiero za rok

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Infiniti QX50 w europie dopiero za rok
Już za kilka dni rozpoczną się targi samochodowe w słonecznym mieście aniołów Los Angeles. Podczas tej ważnej imprezy zaprezentowanych zostanie dużo nowych modeli. W tym także nowy Infiniti QX50. W Europie model ten zadebiutuje podczas targów w Genewie. Na ulicach samochód ten poruszać będzie się jednak dopiero w następnym roku i to pod koniec. Nowy model japońskiej marki premium to kumulacja nowych rozwiązań, w tym także całkowicie nowa platforma. Nowy Infiniti QX50 to także pierwszy seryjnie produkowany samochód, który skorzysta z jednostki ze zmiennym poziomem sprężenia. Zakres może wynosić od 8:1 do 14:1. Co za tym idzie silnik w zależności od zapotrzebowania może redukować do minimum zapotrzebowanie na paliwo. Jednostka napędowa do tego dysponuje dużą mocą. Z zaledwie dwulitrowej jednostki udało się wydobyć aż 268 KM mocy oraz maksymalny moment obrotowy o wartości 380 Nm. Wystarcza to aby przyspieszyć ten wyżej zawieszony model do 100 km/h w zaledwie 6,3 sekundach. Wynik ten dotyczy wersji z napędem na wszystkie cztery koła. Model z napędem na przednią oś potrzebuje na ten sam wyczyn 6,7 sekundy. Oprócz nowej jednostki napędowej w samochodzie znajdzie się także system ProPILOT Assist. Rozwiązanie w aktualnej generacji pozwala na ograniczoną do jednego pasa ruchu autonomiczną jazdę. Kolejną mocną stroną nowego modelu japońskiej marki to jego stylistyka. Pojazd prezentuje zdecydowanie bardziej dynamicznie, oferując przy okazji bardzo wysoką pozycję siedzenia kierowcy. Co za tym idzie lepszą widoczność na ulicę oraz okolicę. Nowe nadwozie oferuje do tego aż o 6% mniejszy opór powietrza niż poprzednia generacja auta.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-11-27 16:10:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Infiniti-QX50-w-europie-dopiero-za-rok

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt