Paryż z kolejną dużą premierą, nowa Mazda MX-5

Rozmiar tesktu A A A
-
Paryż z kolejną dużą premierą, nowa Mazda MX-5
Podczas szybko zbliżających się targów motoryzacyjnych w Paryżu, pojawi się kolejna duża premiera nowa MX-5. Samochód ten jest jeden z niewielu już dostępnych roadsterów, można by rzecz że Mazda posiada monopol w tym segmencie. Model ten dostępny jest w portfolio japońskiego producenta nie przerwanie od 25 lat.


Fot. Mazda

Najnowsza generacja Mazdy MX-5, zaprojektowana została w stylizacji KODO - Dusza Ruchu, jest to w sumie już 4 model który może się poszczycić nowoczesnym i sportowym wyglądem. Tak jak zawsze to miało miejsce japoński producent idzie własną drogą wyglądem samochodów, czasem tworząc przy tym nowe trendy. Jedno jest pewne, że jak samochód ten pojawi się w końcu na ulicach to tak jak jego więksi bracia będzie na siebie skupiał uwagi przechodniów oraz innych zmotoryzowanych.

Fot. Mazda

Wnętrze nowej Mazdy MX-5 nie należy do najbardziej przestronnych, spowodowane to jest przede wszystkim nie dużymi wymiarami samego samochodu w sobie. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniej generacji, wnętrze jest idealnie odwzorowane od większych modeli. Oznacza to także lepsze wyposażenie w jakie sam samochód może zostać wyposażony.

Fot. Mazda

Tak jak poprzednie generacje MX-5 nie należy do dużych samochodów, jego długość to zaledwie 3.92m, szerokość 1.73m a wysokość 1.24m. Dzięki tym nie dużym wymiarom dwu miejscowy roadster Mazdy nie tylko idealnie nadaje się do miasta, ale także dzięki odpowiednio silnej jednostce na autostradę. Za ekologiczno ekonomiczne walory przemawiają ponadto zmniejszenie wagi o 100kg, oraz nowe aerodynamiczne walory stylizacji KODO.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-09-13 23:56:08
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Paryz-z-kolejna-duza-premiera--nowa-Mazda-MX-5

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt