Oszczędne jednostki Forda

Rozmiar tesktu A A A
-
Oszczędne jednostki Forda
Kierowcy z Wielkiej Brytanii oraz Norwegii za sterami Ford Fiesta oraz Ford Rangera ustanowili nowe rekordy przejechania samochodu na jednym baku. Dzięki stosowania ekonomicznego stylu jazdy Ford Ranger był w stanie przejechać 1616 km na jednym baku przy średniej prędkości wynoszącej 60 km/h. Trasa wiodła przez Norwegię, Szwecję oraz Finlandię. Jazda trwała 30 godzin, a średnie zużycie na 100 km/h wyniosło zaledwie 5l. Uzyskana wartość jest aż o 23% lepsze niż to co Ford podaje w swojej oficjalnej tabeli.


Fot. Ford

Drugi rekordowy samochód Ford Fiesta wziął udział w MPG Marathon. Do testu przystąpiły dwa Ford Fiesta, jeden z silnikiem wysokoprężnym 1.5l TDCi o mocy 120 KM. Drugi z jednostką benzynową EcoBoost o pojemności 1.0l o mocy 125 KM. Pierwsza przedstawiona wersja wygrała klasyfikację generalną na trasie wynoszącej 570 km, samochód spalił tylko 2,3l co jest poprawieniem rekordu aż o 12% oraz wartość niższa niż podaje Ford w specyfikacji aż o 34%. Drugi model uzyskał wynik 2,9l. Co jest rezultatem lepszym o 14% wobec ostatniego rekordu oraz o 33% lepszy niż przewiduje specyfikacja modelu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-29 15:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Oszczedne-jednostki-Forda

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt