Nowy sezon Kia Lotos Race rozpoczęty

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy sezon Kia Lotos Race powraca na tor wyścigowy. Inauguracyjna rywalizacja odbyła się na Węgrzech na torze F1 Hungaroring. W tym roku 16 kierowców ścigać będzie się w nowych mocniejszych Kia Picanto. Pod maską najmniejszych samochodów koreańskiego producenta znalazła się jednostka o mocy 100 KM. Oprócz nowych rywalizujących między sobą samochodów, organizator wyścigu przygotował także zmodyfikowany Safety Car, który okazał się bardzo użyteczny w obu pierwszych wyścigach. Weekend wyścigowy, przyniósł od razu dominującą postać nowego sezonu Kia Lotos Race. Oba wyścigi wygrał aktualny mistrz polski Karol Urbaniak. Zdobywając przy okazji 15 dodatkowych punktów, za najszybsze okrążenia w obu wyścigach oraz wygraną kwalifikację.

Deszczowa aura powodująca przemoknięty asfalt, nie pozwalała na bezpieczne rozpoczęcie wyścigu z linii startowej. Dlatego też oba wyścigi wykonane zostały z lotnego startu, tuż za Safety Car. Ostrożność organizatora nie przydała się jednak każdemu kierowcy. Max Zshuppe za bardzo uwierzył w swoje umiejętności co skończyło się piruetom podczas drugiego zakrętu na drugim okrążeniu. Na szczęście kierowcy jak też Kia Picanto nic się nie stało. Mimo mokrego asfaltu na torze nie dochodziło do poważniejszych wydarzeń. Nie brakowało także emocjonujących walk o pozycję i cenne punkty w klasyfikacji generalnej.

Pierwsze dwa wyścigi w zupełności zdominowane zostały przez aktualnego mistrza polski Kia Lotos Race Karola Urbaniaka. Doświadczenie oraz spryt zapewniły jemu wygrane z kilkusekundową przewagą. Drugi na mecie także dwa razy był Albert Legutko, także weteran tych wyścigów. Podczas pierwszego wyścigu na ostatnim miejscu podium stanął Tomasz Magdziarz. W drugim wyścigu trzecie miejsce zajął Paweł Wysmyk. Kolejna rywalizacja Kia Lotos Race odbędzie się już 14-15 maja w Austrii na torze Red Bull Ring.