Karol Urbaniak obronił tytuł w Kia Lotos Race

Rozmiar tesktu A A A
-
Polski kierowca Karol Urbaniak to nowy i stary mistrz Kia Lotos Race. W jedenastym sezonie Kia Lotos Race prowadził od pierwszego wyścigu i ani razu nie stracił prowadzenia. W sumie zdobył 771 punktów wyprzedzając drugiego kierowcę w klasyfikacji generalnej Alberta Legutko o 40 punktów. To właśnie pomiędzy tymi dwoma kierowcami odbyła się najbardziej zacięta walka. Karol Urbaniak nie mógł pozwolić sobie na błąd, zaś Albert Legutko musiał wyprzedzić obrońce tytułu. W obu wypadkach udało mu się Urbaniaka wyprzedzić, jednak przewaga była zawsze tylko o jedno miejsce. Za mało aby zdobyć potrzebne punkty.

Pierwszy wyścig można podsumować jako walka Karola Urbaniaka z Albertem Legutko. To oni od samego początku wyścigu walczyli między sobą o pierwsze miejsce. Największa różnica na jednym okrążeniu wynosiła zaledwie 0.343 sekundy, najmniejsza 0,031 sekund. Z tej walki zwycięsko wyszedł Legutko, który skończył wyścig na pierwszym miejscu z przewagą 0.199 sekund nad Urbaniakiem. Ostatnie miejsce na podium zdobył Paweł Wysmyk. W drugim wyścigu walka o pierwsze miejsce była bardziej liczba. Sześciu kierowców zaczęło blisko siebie walczyć o cenne miejsca i punkty. Finalnie z przewagą 0,229 sekund nad drugim przez linię mety przejechał Bartosz Paziewski. Na drugim miejscu wyścig ukończył Albert Legutko. Ostatnie miejsce na podium zajął Karol Urbaniak.