Polska premiera Volkswagena Tiguana w Poznaniu

Rozmiar tesktu A A A
-
Polska premiera Volkswagena Tiguana w Poznaniu
Największe i najbardziej prestiżowe polskie targi motoryzacyjne Poznań Motor Show będą miejscem wielu polskich premier najnowszych samochodów. Jednym z tych pojazdów będzie długo wyczekiwany Volkswagen Tiguan drugiej generacji. Samochód będzie można zobaczyć już od 1 kwietnia, kiedy rozpoczną się targi dla publiczności. Pierwsza generacja samochodu była wielkim sukcesem. Model pojawił się na rynku w 2007 roku i w przeciągu 9 lat zdołała globalnie dotrzeć do 2,7 miliona odbiorców.


Fot. Volkswagen

Volkswagen Tiguan to pierwszy SUV w ofercie niemieckiego producenta, który skorzystał z nowoczesnej platformy MQB. Moduł ten nie tylko zapewnia odpowiednią sztywność samochodu, dodatkowo dzięki swojej lekkiej budowie oraz skalowalności, pozwala na budowę różnej wielkości samochodów. Zapewniają przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Nowy Volkswagen Tiguan urósł wobec swojej poprzedniej wersji. Oferując dużo więcej przestrzeni w kabinie oraz w bagażniku. Pojemność tylnego przedziału samochodu sięga teraz 615l.

Fot. Volkswagen

Już na start Volkswagen Tiguan oferowany będzie z jednym z sześciu jednostek napędowych. Moc silników będzie sięgać od 115KM aż do 190KM. Oferowane będą trzy jednostki benzynowe oraz trzy wysokoprężne, które spełniają normę EURO6. Z czasem tych jednostek będzie jeszcze więcej. W późniejszej fazie pojawi się także wersja hybryd plug-in samochodu, idealny pojazd dla tych którzy cenią sobie niskie spalanie i komfortową spokojną podróż. Nowy Volkswagen Tiguan dostępny będzie zarówno z napędem na przednią oś jak też na wszystkie cztery koła. Dzięki technologi 4MOTION Volkswagen Tiguan zyska więcej możliwości poruszania się po terenie. Pre-konfigurowane ustawienia umożliwiają jazdę na różnych nawierzchniach oraz warunkach pogodowych.

Fot. Volkswagen

Nowy Volkswagen Tiguan będzie także najbardziej zaawansowanym technologicznie SUVem w ofercie niemieckiego producenta samochodów popularnych. Oprócz wysokiego standardowego wyposażenia, Tiguan będzie można wyposażyć dodatkowo w zaawansowane systemy bezpieczeństwa aktywnego. W każdym modelu seryjnie znajdzie się między innymi klimatyzacja, czujniki zmierzchu oraz deszczu. Dodatkowo tylko na czas wprowadzenia do oferty samochodu za darmo dostępny będzie pakiet premium. W skład jego wchodzą między innymi LEDowe światła do jazdy dziennej, mijania oraz drogowe. Ponadto w pakiet zawiera zaawansowany system multimedialny Composition Media z 8” dotykowym ekranem oraz coraz bardziej popularnym rozwiązaniem bez kluczykowego uruchamiania samochodu.

Fot. Volkswagen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-24 23:59:10
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Polska-premiera-Volkswagena-Tiguana-w-Poznaniu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt