Sześć koncepcyjnych elektrycznych modeli Toyota

Rozmiar tesktu A A A
-
Sześć koncepcyjnych elektrycznych modeli Toyota
Japońska marka Toyota, lider w elektryfikacji rynku samochodowego, zaprezentował sześć nowych koncepcyjnych modeli zasilanych na prąd. Wraz z premierą aut, zaprezentowana została także nowa technologia baterii oraz plan na przyszłe lata, przewidujące przeminę rynku nowych samochodów na wyłącznie zero emisyjne. Już w 2017 roku, Toyota zapowiedziała wprowadzić do 2025 w każdym swoim modelu wersję z napędem elektrycznym. Do 2030 roku Toyota chce, aby połowa sprzedawanych samochodów stanowiły te z napędem elektrycznym HEV, PHEV, FCV bądź BEV. Premiera pierwszego modelu, korzystającą z rozwiązania BEV, a więc baterii ze stałym elektrolitem nastąpić na tuż przed igrzyskami w Tokio w 2020 roku. W planach Toyoty na przyszły rok dotychczas była tylko jedna elektryczna premiera, na rynku chińskim zadebiutować miała elektryczna wersja modelu Toyota C-HR ( w Chinach Toyota Izoa ). Kolejne modele elektryczne miały pojawiać się sukcesywnie, teraz ma to być aż 10 modeli w bardzo bliskim okresie. Z czego sześć samochodów to auta sprzedawane globalnie na wielu rynkach. Ofensywa modelowa ma obejmować dużego SUVa, średniej wielkości SUVa, crossovera, minivana, średniej wielkości sedana oraz auto kompaktowe. Oprócz samochodów, Toyota planuje wprowadzić na rynek, także bardziej ultra kompaktowe pojazdy nadające się na ścieżki rowerowe oraz chodniki.


Fot. Toyota

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-06-22 13:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Szesc-koncepcyjnych-elektrycznych-modeli-Toyota

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt