Polska premiera na międzynarodowych targach motoryzacyjnych

Rozmiar tesktu A A A
-
Polska premiera na międzynarodowych targach motoryzacyjnych
Na ten dzień polska motoryzacja czekała od niezliczonych lat. Świat ujrzał pierwszy od lat polski samochód. Wydarzenie to miało miejsce w Wielkiej Brytanii w mieście Birmingham. Podczas Autosport International – The Racing Car Show, pomiędzy kartingiem, a F1 pokazana została Arrinera Hussatya GT. Wraz z samochodem zaprezentowany został także zespół. Polski sportowy samochód będzie miał bardzo napięty grafik w 2016 roku. Pojawi się na kilku ważnych imprezach sportowych na całym świecie. Uroczyste odsłonięcie samochodu przypadło prezesowi spółki Arrinera Racing Ltd, Grzegorzu Pękała. Specjalnie powołana firma, ma zajmować się promowaniem oraz sprzedażą samochodu. Cena za Arrinerę z przeznaczeniem do jazdy na torach wyścigowych wynosi 139 tyś funtów.


Fot. Arrinera

Arrinera Hussarya GT napędzana jest przez centralnie ułożoną jednostkę V8. Moc silnika zaczyna się od 420 KM do 650 KM. 6,2l jednostka w zależności od mocy dysponuje maksymalnym momentem obrotowym od 580 Nm do 810 Nm. Za aerodynamikę samochodu odpowiada polska uczelnia Politechnika Warszawska wydział MEiL pod opieką profesora Janusza Piecha. Ambasadorami marki zostali, Małgorzata Rdest i Maciej Dreszer. Młoda Polka, która w dniu dzisiejszym obchodziła swoje 23 urodziny otrzymała idealny prezent. Ścigała się ona już w VW Golf Cup czy też ostatnio Audi Cup. Drugim ambasadorem został 19 letni Maciej Dreszer. Kierowca mimo młodego wieku już może pochwalić się kilkoma startami w 24h wyścigach oraz sukcesami w innych seriach wyścigowych.

Fot. Arrinera

Grafik pierwszych startów nowego sportowego samochodu Arrinera GT zostanie niebawem ujawniony. Na pewno będziemy na bieżąco śledzić poczynania Arrinery Hussarya GT jak też ambasadorów polskiej marki Gosi Rdest i Macieja Dreszera.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-14 19:20:04
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Polska-premiera-na-miedzynarodowych-targach-motoryzacyjnych

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt