Pożegnalna limitowana wersja Mercedes G-Klasa AMG G 65

Rozmiar tesktu A A A
-
Pożegnalna limitowana wersja Mercedes G-Klasa AMG G 65
Mercedes kończy pewny rozdział w swojej historii, odsyła G-Klasę na zasłużoną emeryturę. Pierwszy samochód z oznaczeniem G-Klasa na rynku pojawił się już w 1979 roku. Od tego czasu prawie że bez większych znaczących zmian wizualnych samochód oferowany był nieprzerwanie na rynku. Na zakończenie żywota tego auta Mercedes wraz z AMG przygotowali specjalną wersję samochodu, której liczba limitowana będzie wyłącznie do 65 egzemplarzy. Model oznaczony będzie jako Mercedes AMG G 65 Final Edition. Cena za ten unikatowy samochód wynosi 310 233 Euro, w przeliczeniu na polskie to około 1,3 miliona złotych.


Fot. Mercedes

Pod maską limitowanej terenowe luksusowe G klasy znajdzie się silnik V12 o mocy 630 KM oraz o maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 1000 Nm. Limitowana seria Mercedesa do 100 km/h przyspiesza w 5.3 sekundach, a maksymalna prędkość ograniczona została elektronicznie do 230 km/h. Moc jednostki przekazywana jest na wszystkie cztery koła poprzez 7 biegową automatyczną przekładnię.

Fot. Mercedes

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-10-25 15:00:02
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Pozegnalna-limitowana-wersja-Mercedes-G-Klasa-AMG-G-65

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt