Premiera Volkswagen Touareg nowe rozwiązania marki

Rozmiar tesktu A A A
-
Premiera Volkswagen Touareg nowe rozwiązania marki
Najnowsza odsłona modelu Volkswagen Touareg zaprezentowana została podczas targów w Pekinie, Chiny. Premiera wybrana została nie przypadkowo, to w Państwie środka Volkswagen sprzedaje najwięcej tych pojazdów. Największy SUV w ofercie niemieckiego producenta prezentuje się teraz jeszcze bardziej okazale. Samochód oprócz nowych zewnętrznych wizualnych walorów, może pochwalić się także wieloma nowymi rozwiązaniami ułatwiające codzienne życie. Pojazd ten to także pierwszy model z całkowicie nowym wnętrzem o nazwie Innovision Cockpit. Zmianą uległa także oferta jednostek.


Fot. Volkswagen

Volkswagen Touareg w swojej trzeciej generacji stał się lekko dłuższy i szerszy. Te niewielkie zmiany wpłynęły jednak pozytywnie na rozmieszczenie wewnątrz auta. Tak też pojemność bagażnika wzrosła z 697 litrów do 810 litrów. Mimo większych wymiarów, udało się odchudzić konstrukcję pojazdu o 106 kg. Karoseria auta składa się teraz z 48% aluminium oraz 52% stali najwyższej jakości. Charakterystycznym elementem nowego wzornictwa zewnętrznego to wysoka i szeroka atrapa chłodnicy, która swoim rozmieszczeniem przechodzi do reflektorów oraz świateł do jazdy dziennej. Auto w przeciwieństwie do ostatnich nowości ma bardziej opływową strukturę nadwozia.

Fot. Volkswagen

Wnętrze auta to w przypadku Volkswagena całkowicie nowy rozdział. Samochód prezentuje się przestronnie i bardzo nowocześnie. Centralnym punktem nowego designu o nazwie Innovision Cockpit, to jego dwa duże cyfrowe ekrany. Pierwszy o przekątnej 12 cali znajduje się tuż przed kierowcą za kierownicą i w pełni zastąpił deskę rozdzielczą. Drugi, większy o przekątnej aż 15 cali umieszczony centralnie skierowany jest ku kierowcy tak jak cały układ przedniej partii wnętrza auta. Samochód ten może pochwalić się także dodatkowymi innowacyjnymi rozwiązaniami, które mają na celu ułatwić codzienne użytkowanie pojazdu jak też zadbają o najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Fot. Volkswagen

Pod maską nowego Volkswagen Touareg, na samym początku znajdą się wyłącznie jednostki wysokoprężne w układzie V6. Będą to na początku dwie jednostki o mocy 231 KM oraz 286 KM. W późniejszej fazie pojawi się także silnik benzynowy V6 o mocy 340 KM oraz wysokoprężna V8 o mocy 421 KM. Auto otrzyma także jednostkę ze wsparciem hybrydowym. A samym początku będzie ona jednak oferowana wyłącznie w Chinach. W późniejszej fazie silnik hybrydowy pojawi się także w Europie. Nowy układ hybrydowy dysponować będzie mocą 367 KM.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-30 10:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Premiera-Volkswagen-Touareg-nowe-rozwiazania-marki

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt