Przyszłość reflektorów według Audi w Las Vegas

Rozmiar tesktu A A A
-
Przyszłość reflektorów według Audi w Las Vegas
Niemiecki producent samochodów segmentu premium idealnie dobrał lokalizację, aby zaprezentować reflektory przyszłości w swoich modelach. Las Vegas jest znane jako miasto, które jak żadne inne robi z ciemnej pustynnej nocy blady dzień. Od 6 do 10 stycznia odbędą się tutaj także targi CES. Stanowisko Audi także pokazuje, że samochód przestaje być tylko środkiem transportu, a zaczyna także multimedialnym urządzeniem użytku codziennego.


Fot. Audi

Pierwszy model, który otrzyma nowe reflektory, został niedawno zaprezentowany, a jest to Audi Sport quattro. Nowa odsłona Audi Sport quattro laserlight concept stanowi nie tylko rozbudowę o nowe oświetlenie ulicy, ale także duży krok w kierunku użyteczności, ekologii oraz uniwersalności. Koncept, tak jak jego poprzednik, mierzy 4.6 m długości, 1.96m szerokości, 1.39m wysokości oraz 2.78m rozstawu osi.

Fot. Audi

Do napędzania modelu służy 700-konna jednostka hybrydowa. Moc rozkłada się na silnik 4-litrowy V8 o mocy 560 KM i momencie obrotowym wynoszącym 800 Nm, zaś wspierany jest przez dodatkową elektryczną jednostkę o mocy 140 KM, 800 Nm. Dzięki temu Audi Sport quattro laserlight ma spalać tylko 2.5l/100km. Oprócz oszczędności nie może zabraknąć sportowego akcentu, za którym kryje się 3.7s do pierwszych 100km/h.

Fot. Audi

Najważniejszy element podczas prezentacji stanowić będą podwójne reflektory. Sam reflektor składać będzie się z dwóch technologii świetlnych. Dwa różne typy świateł osadzone zostaną na trapezowatych elementach. Zewnętrzny LEDowy generuje światło do jazdy po ciemku, zaś nowe laserowe po wewnętrznej stronie odpowiadają za światła długie. Zwłaszcza te ostatnie są na tyle wydajne, że są w stanie rozjaśnić drogę prawie dwukrotnie wobec reflektorów tradycyjnych, co oznacza widoczność nawet do 500m.

Dla zapewnienia najlepszej wydajności, Audi skorzystało z pomocy Nvidii, a dokładniej z ich procesora Tegra 30. Odpowiedzialny jest on za całą elektronikę i multimedia, które znajdują się wewnątrz samochodu. Całość połączona została z łatwym do obsługi i reagującym na gesty dotykowym padem.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-01-02 21:26:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Przyszlosc-reflektorow-wedlug-Audi-w-Las-Vegas

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt