Rekordowy czerwiec pod względem rejestracji nowych samochodów

Rozmiar tesktu A A A
-
Rekordowy czerwiec pod względem rejestracji nowych samochodów
Jak podaje instytut SAMAR, zajmujący się monitorowaniem rynku nowych samochodów. Czerwiec to kolejny rekordowy miesiąc w tym roku pod względem rejestracji nowych aut ( 47 128 aut / +6,73% ). Jest to przy okazji już 27 miesiąc z rzędu z tendencją wzrostową wobec analogicznych okresu. Tak jak miało to miejsce w ostatnich miesiącach na pierwszym miejscu pod względem rejestracji nowych pojazdów stoi czeska Skoda ( 5 672 aut ), tuż za nią japońska Toyota ( 3 634 aut ), a Volkswagen ( 3 471 aut ) na trzecim miejscu. Tuż za podium znalazł się niemiecki Opel ( 2 889 aut ) i francuski Renault( 2 821 aut ). Największym wzrostem w czerwcu wobec analogicznego okresu pochwalić może się włoski Fiat 25,42%. Największą stratę wynoszącą 12,56% w tym zestawieniu osiągnął Opel. Jak to ma już miejsce od dłuższego okresu, za tak dobry wyniki sprzedaży nowych aut odpowiadają głównie klienci instytucjonalni. Niestety pod względem klientów indywidualnych polski rynek nie ma się tak dobrze i klasyfikuje się dopiero na 20 pozycji pośród innych krajów w Europie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-07-15 08:55:32
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Rekordowy-czerwiec-pod-wzgledem-rejestracji-nowych-samochodow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt