Więcej mocy, mniejsze spalanie - nowy Volkswagen Scirocco

Rozmiar tesktu A A A
-
Więcej mocy, mniejsze spalanie - nowy Volkswagen Scirocco
Podczas Targów w Genewie niemiecki producent Volkswagen zaprezentował aż 7 nowości. W przypadku sportowego kompakta Scirocco największą modyfikacją była wymiana jednostek napędowych na spełniające nowe normy spalinowe Euro6 . Jednak nie obeszło się także o lekkie modyfikacje wizualnie. Wraz z odnowieniem modelu, oferta wyposażeniowa zostało odpowiednio dostosowana to możliwości technologicznych i multimedialnych Volkswagena.


Fot. Volkswagen

Wraz z wprowadzeniem odświeżonej wersji Volkswagena Scirocco, model został wzbogacony o kilka elementów, które go wyróżnią od jego poprzednika. Najbardziej widocznym elementem, który ma wpływ na wygląd to nowe reflektory - w standardzie H7, w wyższych wersjach Bi-Xenonowe. Nowe światła zostały także zastosowane z tyłu samochodu, a wykonane w technologi LED. Kolejnym punktem, to wymieniona struktura wlotów powietrza. Wraz z tą zmianą, Volkswagen Scirocco otrzymał także zmodyfikowany przedni zderzak, którego kontury są teraz bardziej wyraziste. Samochód będzie dostępny w nowych kolorach, zaś obręcze kół w nowych wzorach.

Fot. Volkswagen

Wnętrze sportowego samochodu dla ludu, nadal zostało wykonane zgodnie z aktualnym jezykiem projektowania. Jednak w ramach hołdu do poprzedników tego modelu, Scirocco wzbogacony został o dodatkowe wskaźniki pokazujące między innymi temperaturę oleju czy też stoper. W ramach modernizacji podniesiony został także najniższy pułap wyposażenia modelu. Już w wersji standardowej samochód otrzymał sportowe siedzenia i kierownicę obszytą skórą. Z technicznego punktu widzenia model za dodatkową opłatą można doposoażyć o nowy system audio oraz asystenta do parkowania.

Fot. Volkswagen

Pod maską nowego Scirocco znajdzie się 6 jednostek, wszystkie będą zgodne z nowym standardem emisji spalin EURO6. Przedział mocy w jednostkach napędowych sięga od ekonomicznych 125 KM do sportowych 280KM. Mimo lepszych osiągów uzyskanych przez niemieckiego producenta ich spalanie jest średnio niższe o 19%. Przedział silników benzynowych prezentuje się następującą 1.4 TSI 125KM, 2.0 TSI 180KM, 2.0 TSI 220KM oraz 2.0 TSI z 280KM dla sportowej odsłony Scirocco R. W przypadku wysokoprężnych jednostek wygląda to następująco 2.0 TDI 150KM i 2.0 TDI 184KM. Każda jednostka standardowo dostępna jest z 6 biegową skrzynią manualną.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-03-27 13:43:14
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Wiecej-mocy--mniejsze-spalanie-nowy-Volkswagen-Scirocco

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt