Latvala z pierwszą wygraną Toyoty po powrocie do WRC

Rozmiar tesktu A A A
-
Latvala z pierwszą wygraną Toyoty po powrocie do WRC
Toyota może cieszyć się ze swojej pierwszej wygranej w rywalizacji WRC w tym sezonie. Fiński kierowca Latvala wykorzystał możliwości swojej sportowej Toyota Yaris i odjechał swoim rywalom, zapewniać sobie przy okazji także pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji dopiero co rozpoczętego sezonu WRC. Ostatni raz samochód Toyoty stał na podium w 1999 roku. Wczorajsza wygrana to przy okazji 44 wyścig na którym samochód japońskiej marki stanął na najwyższym miejscu na podium. Dla Fińskiego kierowcy to czwarta wygrana w tej lokalizacji. Pozostałe dwa miejsce na podium zajęły dwa samochody amerykańskiego producenta Ford. Z drugim najlepszym czasem wyścig zakończył Ott Tanak, a na trzecim aktualny broniący tytuły mistrz Sebastian Leob. Typowane na faworyta w tym sezonie po odejściu Volkswagena samochody Hyundai nie są jak na razie w stanie przebić się na podium. W klasyfikacji generalnej konstruktorów prowadzi Ford. Kolejny weekend wyścigowy z udziałem sportowych samochodów WRC odbędzie się za 24 dni w Meksyku.


Fot. WRC

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-02-13 16:20:07
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Latvala-z-pierwsza-wygrana-Toyoty-po-powrocie-do-WRC

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt