Są samochody bezpieczne i jest Volvo

Rozmiar tesktu A A A
-
Są samochody bezpieczne i jest Volvo
Volvo w motoryzacji to synonim bezpieczeństwa. Nie może więc dziwić fakt, że nowe XC90 z łatwością osiągnęło wynik pięciu gwiazdek podczas testów Euro NCAP. Jednak gdyby tego było, mało samochód w przedziale aktywnych systemów bezpieczeństwa przekroczył skalę ustawioną przez tą organizację. Podczas testów niektóre systemy zostały wyłączone i nie brały udział w testach. Żaden inny samochód nawet nie zbliża się do osiągniętego wyniku tego modelu.


Fot. EuroNCAP

Volvo po raz kolejny pokazał, że król może być tylko jeden, a w krainie bezpieczeństwa liczy się tylko szwedzka marka. W udostępnionych dzisiaj testach przez Euro NCAP widać przewagę XC90 nawet wobec bezpośredniego konkurenta niemieckiej produkcji Audi Q7. Volvo XC90 uzyskało 97% w zakresie bezpieczeństwa osób dorosłych. Trochę niżej na 87% organizacja oceniła bezpieczeństwo w zakresie osób młodszych. Mimo swojej masywnej konstrukcji oraz większego pola rażenia w przypadku kontaktu z pieszymi XC90 uzyskało wysoki wynik na poziomie 72%. Wynik byłby na pewno wyższy. Gdyby EuroNCAP uwzględniło w ocenie rozwiązanie mające na celu unikania wypadku z pieszymi.

Fot. EuroNCAP

Volvo w swoim flagowym modelu użyło wiele rozwiązań o których konkurencja może tylko pomarzyć. Jest to jedyna marka, która dopracowała system automatycznego wyhamowania pojazdu z prędkości 70 km/h. XC90 jest przy okazji jedynym samochodem w swojej klasie, którego system do automatycznego hamowania działo w zakresie od 4 do 230 km/h. Nie może dziwić osiągnięte 100% w zakresie bezpieczeństwa aktywnego. Gdzie wiele rozwiązań, które znajdują się na wyposażeniu standardowym nie zostało poddane testu.

Fot. EuroNCAP

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-09-02 21:05:35
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Sa-samochody-bezpieczne-i-jest-Volvo

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt