Volvo i POC testują bezpieczeństwo rowerzystów

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo i POC testują bezpieczeństwo rowerzystów
Szwedzka marka Volvo, która przewodzi na rynku samochodowym pod względem bezpieczeństwa wraz z POC Lab – forum naukowe skupiające ekspertów z różnych dziedzin nauki, przeprowadziły pierwsze na świecie zaawansowane testy ochrony rowerzystów. Dotychczasowo sprzęt dla miłośników dwóch kółek był badany w dość standardowy sposób, który nie odzwierciedlał prawdziwych spotykanych na ulicy zdarzeń. Kask rzucany był z pewnej wysokości na płaską powierzchnię lub na taką z lekkim pochyleniem. Problem w tym, że auta różnych producentów mają indywidualne formy i kształty masek. Testy sprzętu wykonywane będą w centrum bezpieczeństwa Volvo w Goteborgu. Badania pozwolą szwedzkiemu producentowi stworzyć długoterminową strategię w zakresie rozwoju swoich inteligentnych systemów zapobiegających wypadkom, w tym Cyclist Detection. Nie jest to pierwsza współpraca tych podmiotów, wcześniej opracowany został specjalny kask, który komunikował się z samochodem i był w stanie wcześniej wykryć rowerzystę zmniejszając ryzyko wypadku.


Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-06-08 10:10:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-i-POC-testuja-bezpieczenstwo-rowerzystow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt