Samochody Volvo będą myśleć za kierowcę

Rozmiar tesktu A A A
-
Samochody Volvo będą myśleć za kierowcę
Jak żadna inna firma na święcie, Volvo buduje wizerunek producenta bezpiecznych samochodów. Aby ten efekt ugruntowywać, wymyśla coraz to nowsze systemy bezpieczeństwa, które nie tylko mają pomóc kierowcy, ale nawet go wyręczyć. Najnowsze wynalazki szwedzkiego producenta mają się pojawić we wszystkich modelach Volvo do 2020 roku.


Sposób na korki

Jeśli często zdarza ci się stać w korku, na przykład mieszkasz w dużym mieście typu Warszawa, czy Kraków, w takich warunkach zapewne często sięgasz po telefon lub inny gadżet, aby czas szybciej mijał. Być może zdaża się to przy każdym postoju. Nowy system Volvo, o nazwie Autonomous Driving Support (Autonomiczne Wsparcie Kierowcy) pozwoli ci się nawet zdrzemnąć podczas jazdy w korku. Twój samochód, korzystając z wbudowanych kamer i radarów, sam zajmie się jazdą w korku. System ten działa na zasadzie wsparcia, więc w każdej chwili możesz przejąć nad nim kontrolę.

Bezpieczne skrzyżowania

W Europie wypadki na skrzyżowaniach są w 20,6-% śmiertelne. Aby zmniejszyć liczbę tego rodzaju kolizji, Volvo pracuje nad systemem o nazwie Intersection Support, który będzie wspierał kierowce podczas pokonywania skrzyżowania. Samochód po wjechaniu na nie, sam automatycznie będzie w stanie wyhamować do zera, jeśli inny samochód nagle mu zajedzie drogę.


Prozwierzęce rozwiązanie

Kolejnym udogodnieniem, nad którym pracuje Volvo, jest Animal Detection. Po wielkim sukcesie Pedestrian Detection System, unowocześniona wersja będzie wykrywała większość zwierząt i pomoże uniknąć zderzeń. Kamery na podczerwień i radary znajdujące się w samochodzie, już teraz cały czas rejestrują, co się dzieje wokół. Obecny system, sprawdza się jednak tylko w przypadku dużych zwierząt, jak łosie, jelenie ,krowy czy konie. Kolejna generacja zatrzyma samochód także przed psem lub kotem.

Na razie wszystkie systemy są w fazie testowej. Nie trudno zgadnąć, że zostaną wprowadzone na rynek dopiero, gdy będą w 100% sprawdzone i skuteczne.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Hans - 2012-07-26 23:20:54
Po co oni wymyślają takie systemy tylko kosztuje więcej przez co samochody drożeją

Paweł Robert Kostecki - 2012-07-25 12:52:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Samochody-Volvo-beda-myslec-za-kierowce

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt