Seria DS dołącza do SUVów: nowy Citroen Wild Rubis

Rozmiar tesktu A A A
-
Seria DS dołącza do SUVów: nowy Citroen Wild Rubis
Aktualne modele serii DS to najbardziej dynamiczne samochody tego producenta. Nie tylko pod względem designu, ale także, a nawet przede wszystkim, pod kątem silnika. Jednak dynamika + oznaczenie SUV raczej mało mają ze sobą wspólnego. Tak więc posilono się niemieckim pomysłem, znanym z gamy BMW i tak powstało francuskie, wyżej zawieszone, sportowe Coupe. Rezultat można zobaczyć na odbywających się aktualnie targach w Szanghaju.
Design nowego Citroena to powiązanie klasyki, dynamiki oraz perfekcyjnych wymiarów. Wszystkie linie, uwypuklenia oraz wklęsłości, zostały idealnie zaokrąglane. Dzięki temu samochód, mimo sportowego ducha pod maską, idealnie nadaje się także na samochód reprezentacyjny. Mimo, iż aktualny trend w motoryzacji wraca znów do bardziej ostrych i mocnych linii nadwozia, francuski samochód całkowicie się temu przeciwstawia, co powoduje, że jeszcze bardziej wyróżnia się z masy. Kolejnymi unikatowymi szczegółami samochodu są światła do jazdy dziennej, wykonane w technologi LED. Ułożone są jak nawiasy zamykające pomiędzy sobą centralną cześć przodu.Citroen Wild Rubis to nie tylko dynamiczny design zewnętrzny, ale także mocne wnętrze. Pod maską znajduje się zaledwie 1.6-litrowy silnik o pokaźnej mocy 225KM. Jest to ta jednostka, która ostatnio uzyskała w plebiscycie tytuł międzynarodowego silnika roku. Benzynowy motor w ramach wsparcia otrzymał jeszcze elektryczny napęd o mocy 70 KM, co razem daje 295 KM. Cała siła przekazywana jest na wszystkie cztery koła. Jako, że Wild Rubis to przedstawiciel Plug-in-hybrid, może on bez użycia kropli benzyny przejechać nawet do 50 km. Połączenie technologii napędowych, oprócz dużej dawki mocy dostępnej przy najmniejszym wciśnięciu pedału gazu, serwuje także inne korzyści. Jednostka ta jest ponadto bardzo ekologiczna, wytwarzając tylko 43g/km CO2.Wymiary modelu koncepcyjnego Citroen Wild Rubis przedstawiają się następująco: 4.7m długości, 1.95m szerokości, 1.59m wysokości oraz 2.9m długości rozstawu osi.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-04-22 22:54:40
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Seria-DS-dolacza-do-SUVow--nowy-Citroen-Wild-Rubis

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt