Sportowy sedan Kia Stinger który ukuje konkurencję

Rozmiar tesktu A A A
-
Sportowy sedan Kia Stinger który ukuje konkurencję
Dotychczas trudno było stawiać samochód spod znaku Kia koło takich aut jak Audi A4, BMW 4 Gran Coupe czy Mercedesa CLS. Jednak koreański producent pokazał, że ten czas nastał i może zaoferować pojazd o podobnej mocy, właściwościach jezdnych, a nawet lepszym komforcie. Za wygląd samochodu odpowiedzialny jest dawny projektant Audi Peter Shreyer, za podwozie Albert Biermann - został przejęty od BMW. Tak więc pod kątem wyglądu, właściwości jezdnych, koreański sportowy sedan nie ma się co wstydzić. Do tego dochodzi jeszcze podwójnie turbodoładowana 3.3l jednostka V6 o mocy 365 KM jako mocniejsza opcja z dwóch silników dostępnych w tym modelu.


Fot. Kia

Kia Stinger to najnowszy samochód, który swoją premierę miał podczas trwających targów NAIAS w Detroit. Auto będzie konkurować w bardzo wyszukanym gronie samochodów o usportowionych właściwościach. Do tej walki Kia przyniosła ciężkie działa, za sam projekt auta odpowiedzialni są głównie osoby, które swoje doświadczenie zebrali właśnie w firmach które teraz stanowią konkurencje. Jak już koreański producent pokazał w wielu przypadkach, chcieć to móc. Kia Stinger koreańskiego producenta mimo, że dopiero wejdzie na rynek już teraz będzie jednym z najdłuższych i najszerszych. Do tego samochód oferować będzie najdłuższy rozstaw osi w swojej klasie.

Fot. Kia

Pod maską dostępne będą dwie jednostki napędowe. Podstawowa o mocy 255 KM i 353 Nm, mocniejsza 365 KM i 510 Nm. W swojej najmocniejszej wersji Kia Stinger do 100 km/h potrzebować będzie 5.1 sekund. Obie jednostki oferowane będą z 8 stopniową automatyczną przekładnią, a siła napędu przekazywana będzie na tylną oś. Jednak za dopłatą auto będzie także oferowane z napędem na wszystkie cztery koła. Kia Stinger otrzyma także dodatkowe systemy, które mają wpływać na bezpośrednie bezpieczeństwo. Do sprzedaży nowy model Kia Stinger ma trafić w czwartym kwartale 2017 roku.

Fot. Kia

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-09 20:00:20
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Sportowy-sedan-Kia-Stinger--ktory-ukuje-konkurencje

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt