Honda Type R wkracza do sprzedaży

Rozmiar tesktu A A A
-
Honda Type R wkracza do sprzedaży
Zniknięcie na skutek restrykcyjnych norm emisji spalin pozostawił trudną do zapełniani pustkę na mapie motoryzacyjnej. Wiele próbowało jednak nikomu się nie udało, tak też miejsce to pozostawało wolne i czekało na re debiut Civica Type R. Nowa generacja popularnego przednio napędowego sportowego Civic Type R będzie kosztować od 144 tyś zł – co stanowi prawie 80 tyś zł różnicy wobec podstawowej wersji tego modelu.


Fot. Honda

Cena samochodu lekko przewyższa tą od konkurencji, jednak parametry tego samochód też są lepsze od innych samochodów. Oprócz unikatowego sportowego wyglądu, który idealnie nadaje się na tory wyścigowy. Samochód ma inną dużą zaletę, której konkurencja nie ma. Nadwozie samochodu jest pięciodrzwiowe co przekłada się na uniwersalność samochodu i jego możliwości użytkowe. Bo oprócz toru, można tym samochodem także wygodnie podróżować w pięć osób.

Fot. Honda

Pod maską nowej Hondy Civic Type R zadomowił się chyba najlepszy aktualnie rynkowy przekład możliwości silników z serii downsizing. Z dwu litrowej jednostki benzynowej VTEC Turbo Honda wyciągnęła moc 310 KM, które osiąga samochód przy 6500 obr/min. Imponujący jest także moment obrotowy, który wynosi 400Nm, a dostępny jest już od 2500 obr/min. Całą moc przy tym przekazywana jest na przednią oś. Maksymalna prędkość samochodu to 270 km/h, zaś pierwsze 100km/h na liczniku widać po zaledwie 5,7 sekundach. Za idealne właściwości sportowe na torze odpowiada specjalny przycisk +R, który optymalizuje wszystkie możliwe ustawienia i właściwości samochodu tak aby idealnie nadawał się na bicie rekordów okrążeń.

Fot. Honda

Sportowy samochód nie musi być ubogi wewnątrz, ten stereotyp od wielu lat producenci starają się usunąć z obiegu. Także w tym przedziale Honda Civic R jest idealnym przykładem że można zjeść ciasto i nadal je mieć. Tak też system audio jaki znajduje się w samochodzie posiada moc 320W.Dostępny jest system Honda Connect jak inne udogodnienia znane z tradycyjnej wersji bez R. Mimo sportowego charakteru, także bezpieczeństwo jest ważnym tematem. Samochód został wyposażony we wszystkie możliwe aktywne systemy bezpieczeństwa dostępne w portfolio Hondy w tym zakresie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-03-22 12:36:19
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Honda-Type-R-wkracza-do-sprzedazy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt