Subaru WRX, powrót do korzeni

Rozmiar tesktu A A A
-
Subaru WRX, powrót do korzeni
Pierwszy WRX pojawił się w 1992 roku. Od samego początku model zdobył rzeszę sympatyków wśród amatorskich sportowych kierowców. Już wtedy cechował się agresywnością oraz rewelacyjnymi wartościami jezdnymi. Pojawienie się 3 generacji w 2007 osłabiło jednak pozycję tego modelu w oczach sympatyków sportowych emocji. Zmieni to jednak zaprezentowana na targach w Los Angeles 4 generacja.


Fot. Subaru

Subaru WRX wraca do swojego pierwotnego nadwozia - sportowego sedana, odrzucając hatchbacka. Pojazd odzyskał przy tym także swój agresywny, sportowy wygląd znany z poprzednich generacji. Wymiary nowego WRX prezentują się następująco: 4.59m długości, 1.79m szerokości, 1.47m wysokości oraz 2.65m rozstaw osi.

Fot. Subaru

Do napędzania wszystkich 4 kół wykorzystana została turbodoładowana 2-litrowa jednostka „DIT” - Direct Injection Turbo. Maksymalna moc generowana przez silnik wynosi 268 KM, z kolei moment obrotowy - 350 Nm. Do zarządzania mocą silnika służy 6-biegowa manualna skrzynia lub opcjonalnie sportowa automatyczna.

Fot. Subaru

Wnętrze nowego WRX z widocznymi elementami wskazuje na sportową naturę modelu. Już na dzień dobry pojazd wita sportową kierownicą. Po raz pierwszy tego typu kierownica zostało zastosowane w modelu WRX. Także siedzenia zostały odpowiednio przeprojektowane, aby sprawiały wrażenie sportowych, jednak były na tyle komfortowe, aby nie męczyć nawet przy długich podróżach. Podświetlenie utrzymane jest w kolorze czerwonym z biało świecącymi wskazówkami, co dodatkowo przyczynia się do tworzenia odpowiedniego ambientowo-sportowego.

Fot. Subaru

Pod kątem multimedialnym Subaru WRX wyposażony został w system firmy Harman-Kardon. Ponadto na pokładzie odnajdziemy dwa ciekłokrystaliczne ekrany.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2014-01-01 19:07:16
Jest już zdecydowanie lepiej, ale do konceptu, który był rewelacyjny ten znów jest bardzo ugrzeczniony.

Paweł Robert Kostecki - 2013-11-24 13:33:15
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Subaru-WRX--powrot-do-korzeni

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt