VW Sharan - śpiąca królewna

Rozmiar tesktu A A A
-
VW Sharan - śpiąca królewna
Toyota nie może być spokojna o podium najwięcej sprzedawanych modeli na świecie, japoński producent czuje już na plecach oddech niemieckiego VW Aby jednak utrzymać pałeczkę firma z państwa kwitnącej wiśni w krótkim czasie wprowadzi/ła modyfikacje w kilku kluczowych modelach i szlagierów sprzedażowych. Jednym z tych pojazdów to Avensis. Po niespełna 3 latach od debiutu aktualnie sprzedawanej wersji Toyota postanowiła nieco odświeżyć ten model. Nowa Avensis pojawi się w salonach na początku przyszłego roku.


Moda na sportowe akcenty

Pod względem wymiarów Avensis nie uległ zmianie jednak opracowana nowa obudowa prezentuje się bardziej ekskluzywnie. Nowy Avensis uzyskał także bardziej sportowego ducha. Widać to miedzy innymi przez zmieniony grill który został u góry i dołu zmniejszony przez co wloty powietrza są większe. Mocne i duże reflektory obok szerszego grilla podkreślają elegancką linie pojazdu. Szczegóły takie jak wbudowane światłą do jazdy dziennej dają wrażenie iż samochód jest bardziej dynamiczny i płaski.

Zmiany dotknęły nową Toyotę Avensis także w tylnej części. Różnice na pierwszy rzut oka widać w zmienionym tylnym zderzaku, także świtał które teraz są bardziej widoczne dla nadjeżdżających kierowców.

Wewnątrz ekskluzywnie

Komfortowe, obszerne i użyteczne wnętrze Avensisa otrzymuje w swojej nowej odsłonie jeszcze bardziej przemyślane wnętrze i lepsze jakościowo materiały. Model ten został wzbogacony o najnowszy Infoteiment - system do zarządzania informacjami i rozrywką - tej marki systemy Toyota Touch, Toyota Touch&Go i Toyota Touch&Go Plus. Tablica rozdzielcza wyposażona została w nowy materiał który wzmacnia jakość i odczuwalny komfort. Przyciski i pokrętła zostały od nowa ułożone tak aby były łatwo dostępne. Środkowe wloty powierza wykonano tym samym metalicznym materiały co środkowa konsola.

Toyota Touch, Toyota Touch & Go i Toyota Touch & Go Plus

Waga designu w samochodach przestaje powoli odgrywać główną rolę, przechodzi na drugi plan jednym z najważniejszych elementów wyposażenia samochodu to systemy poprawiające samopoczucie jak i rozrywkę podczas podróży. W Toyocię ten dział ma usprawnić system Touch. System dostępny jest w 3 wersjach. Jak sama nazwa wskazuje system sterowany jest poprzez dotyk. Wersje różnią się tylko i wyłącznie poprzez dodatkowe funkcje. Tak więc w systemie Touch & Go mamy już wbudowaną nawigację, dostęp do Googla obsługa poprzez mowę i wiele wiele innych rzeczy. W najwyższej wersji Touch & Go Plus dodatkowo znajdziemy możliwość odbierania maili i ich wysyłanie wszystko sterowane poprzez mowę. Ponadto komputer potrafi rozpoznać muzykę którą lubimy słuchać i proponuje nam inne podobno brzmiące kawałki.

Ekonomicznie a zarówno dynamicznie

Nowy Avensis będzie dostępny z 5 silnikami które zostały odpowiednio dobrane według swojej grupy docelowej odświeżonego modelu. Dostępne będą 2 silnik benzynowe i 3 wysokoprężne.

W benzynach dostępne silnik to 1.6 o mocy 124 KM i 1.8 z 147KM. Jednostki wysokoprężne to 2.0 D-4D o mocy tak jak najsłabsza benzyna 124 KM. Nieco mocniejszy 2.2 D-4D o mocy 150KM i 177KM D-CAT. W silniku 2.2 D-4D o mocy 150KM do wyboru jest 6-biegowa automatyczna skrzynia biegowa. Silnik benzynowy o mocy 1,8l może zostać wyposażony w skrzynię Multidrive S.

Prymus swojej klasy

W dzisiejszych czasach w samochodach najważniejszym elementem stała się elektronika i jej funkcjonalność na poprawienie spędzonego czasu podczas podróży i w korkach. Toyota widzi potrzebę klientów i wychodzi im na przeciw. Przeciętny Kowalski lubi prosty w obsłudze samochodu nawet jak będzie musiał za niego zapłacić trochę więcej. Avensis jest dobrym kompromisem między ceną a jakością. Jego cena modelu podstawowego jest jedna z najwyższych w tym segmencie i klasie jednak co otrzymujemy w zamian jest warte tych pieniędzy. Pojazd który sprawdzi się dobrze w roli rodzinnego samochodu na wyjazdy jak i jako ekskluzywny reprezentacyjny.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2010-03-16 12:34:21
Nowy VW Sharan pozytywnie mnie zaskoczył, wydaje się być bardzo dobrym vanem dla pięcioosobowej rodziny a w przypadkach awaryjnych nawet dla siedmioosobowej. Jeśli będzie bezawaryjny i nie będzie odbiegał ceną od swoich konkurentów to na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Paweł Robert Kostecki - 2010-03-15 20:09:55
Tutaj możesz podyskutować o artykule https://www.moj-samochod.pl/VW_Sharan_spiaca_krolewna

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt