Vettel po raz kolejny poza zasięgiem konkurencji

Rozmiar tesktu A A A
-
Vettel po raz kolejny poza zasięgiem konkurencji
Podczas rundy kwalifikacyjnej kierowcy zespoły Red Bull pokazali, że konkurencja będzie miała kolejny trudny orzech do zgryzienia. Z pierwszego miejsca rozpoczął dla odmiany Webber, za nim wystartował nowy-stary mistrz Vettel. Australijczyk podczas startu trochę zaspał, co kosztowało go utratę lokaty. Vettel wybił się na pierwsze miejsce, którego nie oddał nawet na setną sekundy innemu kierowcy, wygrywając 7 z rzędu wyścig, zbliżając się ku rekordu swojego rodaka w ilości wygranych pod rząd wyścigów.


Fot. F1

Pechowcem zarówno podczas kwalifikacji, jak też samego wyścigu, był Fin Kimi Raikkonen. Podczas kwalifikacji został ukarany i musiał rozpocząć wyścig z ostatniej lokaty. Mimo dobrego startu i odrobieniu kilku pozycji, w pierwszym zakręcie zaliczył nieszczęśliwe spotkanie z jednym z bolidów Caterhama. Mimo niegroźnie wyglądającego dotknięcia, uszkodzone zostało zawieszenie bolidu Renault. Oznaczało to bardzo wczesne zakończenie rywalizacji oraz trudna sytuacja w walce o drugą lokatę. Bardzo dobrze spisał się za to drugi kierowca Renault, Grosjean. Już na starcie odrobił kilka miejsc lądując na drugim, przed Webberem. Jednak dobra postawa nie wystarczyła, aby uciec konkurencji i francuski kierowca zadowolić się musiał czwartą lokatą, z minimalną stratą do trzeciego, Rosberga.

Fot. F1

Bardzo dobrze pokazali się także kierowcy Ferrari. Z tylnych lokat przebili się na 5 i 6 miejsce, jadąc momentami bardzo ostro. Przede wszystkim w pamięć mogła zapaść scena, kiedy Alonso wyjeżdżał z boksu i niemalże spowodował wypadek. Wykorzystując pobocze do minięcia konkurenta, ratował się tak zawzięcie że, aż zaczęło sypać iskrami.

Fot. F1

Do niemiłej sytuacji mogło dojść w boksie. Wjeżdżający na wymianę ogumienia Perez ledwo wyhamował przed wyjeżdżającym po zmianie ogumienia Hulkenbergiem. Niemiec przez ten manewr został ukarany przejechaniem przez alejkę serwisową, co skutkowało tym, że dobra jak dla niego, lokata w pierwszej dziesiątce została utracona.

Kolejny wyścig już za dwa tygodnie w Ameryce. Vettel aby pobić rekord swojego rodaka, musi wygrać zarówno ten wyścig, jak też kolejny w Brazylii.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-11-04 01:10:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Vettel-po-raz-kolejny-poza-zasiegiem-konkurencji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt