Volkswagen obejmuje udziały w Notrhvolt AB

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkswagen obejmuje udziały w Notrhvolt AB
Niemiecki producent samochodów Volkswagen rozpoczyna dużą inwestycje z wraz ze szwedzką firmą Nothvolt AB zajmująca się produkcją akumulatorów. W sumie niemiecki producent chce przeznaczyć 900 milionów euro w nowy projekt, z jednej strony inwestując bezpośrednio w szwedzką spółkę, z drugiej strony tworząc joint venture z udziałami po 50%. W ramach projektu powstać ma nowa fabryka do wytwarzania akumulatorów. Nowa fabryka akumulatorów powstać ma w Dolnej Saksonii niepodal Salzgitter, rozpoczęcie budowy planowane jest na rok 2020. Produkcja akumulatorów ruszyć ma na przełomie lat 2023/2024 i wynosić nawet 16 gigawatogodzin. Zgodnie z przewidzeniami sam Volkswagen do 2025 roku będzie potrzebował rocznie akumulatory o łącznej pojemności 150 gigawatogodzin. Northvolt AB powstałą w 2016 roku,szwedzka firma specjalizuje się w wysokiej jakości akumulatorów. Aktualnie firma zajmuje się budową testowej linii produkcyjnej nowych akumulatorów oraz projektem nowej fabryki w Niemczech.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2019-06-25 18:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volkswagen-obejmuje-udzialy-w-Notrhvolt-AB

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt