Volvo idzie za ciosem, premiera nowego S90

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo idzie za ciosem, premiera nowego S90
Szwedzki producent Volvo idzie jak burza. Przewidywany rychły upadek marki po przejęciu przez Geely Automobile nie miało miejsca. Wręcz przeciwnie, Volvo przeżywa epokę renesansu w swojej 88 letniej historii. Jednym z ojców tego sukcesu to najnowszy SUV XC90. Na jego wzór i wraz z innowacjami, które model wprowadził. Volvo postanowiło pójść dalej porzucając kojarzący się z trudnymi latami dla producenta modelem S80. Przywracając przy tym do życia S90 po 17 latach jego nieobecności na rynku.


Fot. Volvo

Nowe Volvo S90 nie jest kontynuacją S80, wręcz przeciwnie zrywa z tym modelem. Prezentując nie tylko większy, ale także bardziej luksusowy samochód. Przód nowy model otrzymał od swojego większego brata XC90, tył samochodu czerpie z modelu koncepcyjnego Concept You. Całość umieszczone zostało na prawie 5 metrowym nadwoziu, osadzonego na 17” lub opcjonalnie nawet 21” felgach. Dzięki nowym wymiarom, model może bez problemu konkurować z samochodami segmentu E w zakresie komfortu wnętrza.

Fot. Volvo

Nowe S90 stanowi także kontynuację programu w pełni autonomicznego pojazdu. Najnowszy zaprezentowany model Volvo wyposażony będzie między innymi w system Pilot Assist. Rozwiązanie to działa do prędkości około 130 km/h i stanowi rozbudowę półautomatycznego systemu do autonomicznej jazdy. Aktualnie system ten koryguje tor jazdy, na bieżąco monitując odległość między pasami. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, samochód nie musi już jechać za innym pojazdem.

Fot. Volvo

Kolejne rozwiązanie, które zaprezentowane zostanie wraz z nowym S90 będzie rozbudowana wersja systemu City Safety. Najbardziej zaawansowane aktualnie rozwiązanie do minimalizowania wypadków w mieście będzie teraz także rozpoznawało większe zwierzęta. Ma to przede wszystkim zapobiec bardzo groźnym wypadkom z udziałem zwierząt z którymi zderzenie ma bardzo poważne skutki, zarówno dla zwierzęcia jak też dla osób znajdujących się w samochodzie podczas wypadku..

Fot. Volvo

Tak jak XC90, także najbardziej luksusowa limuzyna w historii szwedzkiej motoryzacji otrzyma innowacyjną jednostkę T8 Twin Turbo z rozwiązaniem plug-in Hybrid. Silnik ten nie tylko pozwala właścicielowi pojazdu cieszyć się z bardzo dynamicznych osiągów. Także z bardzo niskich kosztów eksploatacyj. Pozostała gama jednostek, które aktualnie dostępne są w nowym XC90, zagoszczą także w modelu S90.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-12-03 20:31:31
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-idzie-za-ciosem--premiera-nowego-S90

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt