Volvo pokazuje pazury, powstanie nowa wersja wyposażeniowa

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo pokazuje pazury, powstanie nowa wersja wyposażeniowa
O szwedzkiej marce ostatnio jest bardzo głośno. Najpierw premiera najbezpieczniejszego samochodu kompaktowego kiedykolwiek testowanego. Następnie prezentacja sportowego S60 z 500-konnym silnikiem, który bez najmniejszego wysiłku pozostawia konkurencyjne samochody daleko z tyłu. Potem wymiana całej gamy modeli, aż po prezentacje nowego 60 od R Design z opcjonalnym silnikiem T6 Polestar. Teraz następuje kolejny ważny moment w historii producenta: seryjny model S60 Polestar. Co prawda bez 500-konnego silnika, ale z nadal pokaźnymi 355 KM pod maską.
Oddźwięk w mediach oraz duże zapytanie ze strony klientów spowodowało, że Volvo postanowiło zawalczyć o ten kawałek tortu. Jednak jak na razie pilotażowy rynek sprzedażowy ma się ograniczać do Australii, zaś pierwsze modele dostępne będą po koniec czerwca. Volvo wybrało specjalnie ten obszar, gdyż rynek dla samochodów ze sportowymi osiągami jest tam mocno rozwinięty.Pod maską znajdzie się podrasowany 3-litrowy benzynowy silnik T6 o mocy 355 KM, który przekaże moc na wszystkie cztery koła. Aby zobaczyć pierwszą 100 km/h na liczniku, wystarczy 4,9 sekundy. Mimo dużo mniejszej ilości mocy, samochód wynikami mocno nie odbiega od konkurencyjnych modeli z Niemiec. Ponadto, jak pokazał producent, zawsze są dostępne dodatkowe konie mechaniczne. Maksymalny moment obrotowy silnika to 500Nm, zaś prędkość została elektronicznie ograniczona do 250km/h.Z wyglądu wyróżniają go dodatkowe emblematy Polestar, identyfikujące samochód ze sportowymi osiągami. Ponadto, aby móc wykorzystać pełną moc silnika, wymieniono prawie wszystko, co związane było z napędem, na mocniejsze zamienniki, wykorzystywane podczas serii wyścigowej Volvo. Tak więc nabywca nie tylko otrzymuje luksusowy, reprezentacyjny samochód, ale ponadto pod maską dostępna jest moc przeznaczona do jazdy sportowej.


mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-04-18 00:16:40
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-pokazuje-pazury--powstanie-nowa-wersja-wyposazeniowa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt