Volvo z nową platformą dla kompaktowych modeli

Rozmiar tesktu A A A
-
Volvo z nową platformą dla kompaktowych modeli
Nie tak dawno Volvo zaprezentowało swoją nową platformę SPA ( Scalabel Product Architecture ). Jednak ta konstrukcja pozwala na budowę wyłącznie przedstawicieli segmentu D oraz E. W ofercie szwedzkiego producenta są także mniejsze samochody, kompakty. Dla nich powstaje właśnie platforma CMA ( Compact Modular Architecture ). Pierwszy samochód oparty o nią pojawi się już za niecałe dwa lata w 2017 roku. Dzięki wytworzeniu CMA, tak jak w przypadku jednostek napędowych. Volvo będzie całkowicie niezależne od innych producentów.


Fot. Volvo

Nowe platformy Volvo tworzone są pod kątem zastosowania napędów elektrycznych. Najlepszym przykładem jest tu od niedawna dostępny nowy XC90 ze swoim napędem Plug-In Hybrid. Model z silnikiem T8 składający się z dwu litrowej jednostki oraz silników elektrycznych posiada moc 400 KM, a jego spalanie wynosi zaledwie 2,7l.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-18 23:54:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volvo-z-nowa-platforma-dla-kompaktowych-modeli

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt