W małych leży prawdziwa siła - Opel Corsa OPC

Rozmiar tesktu A A A
-
W małych leży prawdziwa siła - Opel Corsa OPC
Następuje ciąg dalszy sportowych samochodów. Tym razem niemiecki producent Opel przedstawia już 5 generację swojego miejskiego samochodu w odmianie OPC, Corsa. Nowy przepracowany design podnoszący elastyczność, czułość oraz aerodynamikę modelu. W Corsie zadomowił się także specjalnie przepracowana jednostka, która przyczynia się że samochód potrafi odpowiednio przyspieszyć.


Fot. Opel

Muskularna stylistyka znana z poprzednich modeli OPC, także znalazła swój podatny grunt w nowej Corsie. Rozpoznawalna część nowej agresywnej stylistyki to wlot w masce tuż nad grillem. Dodatkowa aluminiowa obwódka wokół reflektorów, optycznie sprawia że wydają się większe. Sportową stylistykę dodatkowo podkreślają bardziej wystające nadkola. Z tyłu znalazł się pokaźny spoiler, którego zadanie nie jest głównie estetyczne, ale aby utrzymać samochód na ulicy. Ponadto zawieszenie nowej odsłony członka rodzony OPC została obniżona o 1 cm wobec wersji tradycyjnej.

Fot. Opel

Dla za pewnienia najlepszych warunków jezdnych Opel nawiązał współpracę z firmą Koni, która specjalnie dla Corsy OPC opracowała resorowanie o odpowiednim charakterze. Dla zapewnienia lepszych warunków jezdnych oraz oddanie pełnej kontroli nad samochodem kierowcy, posiada on możliwość wyłączenia wszystkich elektrycznych systemów wsparcia jazdy. Za odpowiednie trzymanie w siedzeniu nawet podczas najbardziej wymagających manewrów zadbała firma Recaro.

Fot. Opel

Pod maską nowej Corsy OPC znalazła się nowa jednostka o pojemności 1.6l. Moc dzięki turbodoładowaniu wynosi pokaźne 207 koni mechanicznych, co przekłada się na moment obrotowy wynoszący 280 Nm. Maksymalna prędkość miejskiej Corsy w sportowym odzianiu wynosi 230 km/h, zaś pierwsze 100 km/h kierowca może oczekiwać po zaledwie 6.8 sekundach. Aby sprostać możliwością nowej Corsy OPC, Opel zastosował w tym modelu wyczynowe opony firmy Michelin, które osadzone zostały na 17” felgach, które opcjonalnie można zwiększyć na 18 calowe.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-02-05 23:37:26
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/W-malych-lezy-prawdziwa-sila-Opel-Corsa-OPC

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt