Sportowe oblicze nowego Opla Adama

Rozmiar tesktu A A A
-
Sportowe oblicze nowego Opla Adama
W roku 2013 rysuje się mocny powrót niemieckiej marki Opel do motosportu. Oprócz wspomnianego w tytule Opla Adama, na torze zagości także nieco większy model, a mianowicie Opel Astra OPC. Mocna prezencja tej marki w wyścigach jest częścią planu restrukturyzacyjnego, który ma poprawić wizerunek, a co za tym idzie, liczbę sprzedanych samochodów.


Najmniejszy z Oplów, model nazwany po założycielu Adam, będzie brał udział w „ADAC Rally Masters”. Samochód został zbudowany zgodnie z wymaganiami FIA R2, a jego kierowcy będą walczyć nie tylko o nagrody pieniężne, ale także o puchar ADAC Opel Rally Cup. Zawodnicy, którzy nie ukończyli 27 lat, będą traktowani specjalnie, z powodu innej punktacji, niż starsi koledzy po fachu. Dzięki mocnej współpracy z niemieckim ADAC, Opel będzie mógł skorzystać z bazy oraz doświadczenia tamtejszego klubu motoryzacyjnego.

Kolejną nowością sportową w sezonie 2013 będzie Opel Astra OPC, który weźmie udział w mistrzostwach wytrzymałościowych VLN. Samochody będą walczyć o trofeom „Astra OPC Cup” w swojej klasie. Najbardziej spektakularną część tych zawodów ma stanowić 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring.

Osoby biorące udział w tej serii wyścigów, nie tylko będą mogli skorzystać z górnego zakresu osiągów aut, ale także walczyć o wysokie nagrody pieniężne.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-11-23 02:38:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Sportowe-oblicze-nowego-Opla-Adama

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt