Kia Lotos Cup rozpoczyna nowy sezon na Węgrzech

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Lotos Cup rozpoczyna nowy sezon na Węgrzech
Do pierwszych startów w Kia Lotos Cup pozostało już nie całe 6 tygodni. Inauguracyjny wyścig nowego sezonu odbędzie się na Węgrzech na torze F1 - Hungaroring. Będzie to jeden z trzech torów, który był wykorzystywany w poprzednim sezonie w cyklu wyścigów Kia Lotos Race. Pozostałe to tor w Poznaniu oraz Most. Z poprzednich lat powrócą dwie lokalizacje Red Bull Ring oraz Lausitz. Nowością w tym sezonie to kolejny tor z imprez F1, Monza. Kia Lotos Cup od lat gości stałą kadrę kierowców w tym roku dołączy do nich kilka nowych twarzy. Trzech świeżych przybyszów będzie z Polski w tym jeden 14 letni kierowca z Warszawy oraz jeden z Niemiec.


Oprócz nowych lokalizacji, zmianą uległy także same samochody. Ulepszone Kia Picanto będą miały teraz 100 KM mocy, w poprzednich sezonach 85KM. Jednostka przygotowana została przez nowego sponsora VTech. Oprócz mocniejszego silnika zmianą uległa także sama skrzynia biegów, będzie ona jeszcze bardziej precyzyjna zapewniając małym Kia Picanto lepszą dynamikę. Kolejne modyfikacje techniczne to zastosowanie hamulców tarczowych, zamiast bębnowych. Kia Picanto otrzymała także lekkie zmiany nadwozia.

Terminarz wyścigów:

23.-24.04. Hungaroring
14.-15.05. Red Bull Ring
04.-05.06. Poznań
16.-17.07. Lausitzring
03.-04.09. Most
01.-02.10. Monza
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-16 08:20:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Kia-Lotos-Cup-rozpoczyna-nowy-sezon-na-Wegrzech

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt