Le Mans 24, król zdetronizowany

Rozmiar tesktu A A A
-
Le Mans 24, król zdetronizowany
Audi musi pożegnać się z koroną. Po 5 latach dominacji w Le Mans, wyścigu na wytrzymałość nowym zwycięzcą został Porsche. Ostatni raz niemiecki producenta samochodów sportowych zwyciężał w Le Mans w 1998 roku. Dzięki temu dorobek zwycięstw Porsche urosło do w sumie 17. Dzięki czemu do drugiego, prowadzący w generalnej klasyfikacji Porsche ma przewagę 4 zwycięstw.


Fot. Porsche

Zwycięski samochód dla Porsche okazała się konstrukcja Porsche 919 Hybrid. W przeciągu 24 godzin samochód przejechał 395 okrążań co daje sumarycznie odcinek 5383.45km. Już podczas kwalifikacji zespół Porsche pokazał, że jest murowanym faworytem podczas tego rocznego wyścigu. Wobec zwycięzcy z poprzedniego roku wynik Porsche jest lepszy aż o 16 okrążeń co przekłada się na 218.06km.

Fot. Porsche

Kolejny rok na torze we Francuskim miasteczku Le Mans zapowiada się także bardzo ciekawie. Punktualnie na 50 rocznicę potrójnego podium Forda podczas tej serii wyścigów, amerykański producent powraca. W tym miejscu gdzie 50 lat temu Ford zdetronizował Ferrari, kolejne wygrane przynieść ma torową wersją Forda GT.

Fot. Ford

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-14 18:02:49
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Le-Mans-24--krol-zdetronizowany

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt