Seat Leon Cupra na sportowo każdego dnia

Rozmiar tesktu A A A
-
Seat Leon Cupra na sportowo każdego dnia
Seat to już kolejny producent, który rok rozpoczyna na sportowo. Model Leon, którego testowaliśmy kilka miesięcy temu, dostępny będzie w wersji Cupra. Wprowadzona w 1996 roku przez Seata sportowa linia, gwarantuje najwyższej jakości sportowe doznania. Wersja dostępna będzie zarówno w dynamicznej 3-drzwiowej odsłonie, jak też bardziej rodzinnej 5-drzwiowej.


Fot. Seat

Samochody Seata w wersji Cupra ciągną za sobą liczne modyfikacje wobec tradycyjnego modelu. Nie dotyczą one wyłącznie napędu, ale także wszystkiego co wpływa na zachowanie się samochodu podczas jazdy. Nie można jednak zapomnieć także o licznych modyfikacjach wizualnych, które dodatkowo przyczyniają się na bardziej wyrafinowaną sylwetkę.

Fot. Seat

Pod maską Seata Leon'a Cupra dostępne będą dwie jednostki benzynowe. Każda z nich to 2-litrowe silniki wykonane w technologi TSI. Pierwszy z nich generuje moc 265 KM i moment obrotowy 350Nm, przekłada się to na przyspieszenie wynoszące 5,8s do 100km/h przy wykorzystaniu skrzyni DSG lub 5,9s przy manualnej. Mocniejsza jednostka dysponuje mocą 280 KM oraz takim samym momentem obrotowym. Jednak przyspieszenie do 100 km/h w przypadku manualnej skrzyni biegów spada do 5,7s, wykorzystanie DSG nie wpływa na lepsze osiągi.

Fot. Seat

Dla zagwarantowania najlepszych osiągów oraz wrażeń podczas jazdy, przyczyniać mają się między innymi adaptacyjne zawieszenie DCC, przednia blokada dyferencjału czy też progresywne wspomaganie układu kierowniczego.

Fot. Seat

Za wizualną modyfikacje odpowiadają reflektory wykonane w technologi LED, jak też 19" felgi w kolorze tytanowym. W pakiecie aerodynamicznym znalazły się między innymi spoiler dachowy. Kolejnym dodatkiem to zaciski hamulcowe z napisem Cupra oraz czarne obudowy lusterek.

Wnętrze trzymane jest w sportowym tytanowo-czarnym odcieniu. Dużym atutem Seata Leona Cupra jest jego sportowa kierownica, która powiązania ze skrzynią DSG umożliwia na szybkie przełączanie biegów za pomocą łopatek. Dla poprawienia sportowych doznań opcjonalnie można będzie samochód wyposażyć dodatkowo w fotele kubełkowe.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-01-08 23:34:17
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Seat-Leon-Cupra-na-sportowo-kazdego-dnia

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt