Peugeot przedstawia nową odsłonę kompaktowego SUV-a 5008

Rozmiar tesktu A A A
-
Peugeot przedstawia nową odsłonę kompaktowego SUV-a 5008
Francuski producent Peugeot przedstawi podczas tegorocznych targów w Paryżu nową generację modelu 5008. Oprócz nazwy oraz przydziału do segmentu kompaktowych SUV-ów, wszystko uległo gruntownej zmianie. Z miejskiego wyżej zawieszonego 5 osobowego samochodu, stał się teraz 7 osobowy. Wewnątrz zawitały nowe technologie, które mają ułatwić codzienne użytkowanie samochodu. Oprócz tego Peugeot 5008 skorzysta z najnowszej generacji i-Cocpit jak też rozwiązań aktywnego bezpieczeństwa. Podstawowa wersja samochodu swoich stylem kieruje się przede wszystkim w kierunki elegancji, jednak nie zabraknie także wersji bardziej sportowej. Samochód oferowany będzie w jednej z 6 ekologicznych jednostek napędowych.


Fot. Peugeot

Peugeot 5008 wkracza w swoją drugą generację. Samochód został gruntownie przepracowany, można nawet śmiało powiedzieć że oprócz nazwy oraz przydziału segmentowego wszystko się zmieniło. Nowa generacja samochodu jest przede wszystkim większa, wobec poprzednika pojazd urósł aż o 11 cm. Ponadto kompaktowy SUV dostępny będzie teraz z opcją dla 7 pasażerów. Wraz z wydłużeniem samochodu powiększył się także bagażnik, którego pojemność wynosi nawet 1060l. Do tego maksymalnej długości przewożone przedmioty mogą osiągnąć nawet 3,2m. Wysokiej jakości system audio francuskiej marki Focal generuje moc 515W. W skład nowej wersji i-Cocpit wchodzi wiele rozwiązań jedną z nich to rozpylacz zapachu. Specjalnie przygotowane przez renomowanych zespół wydaje zapach w zależności od wybranego trybu jazdy.

Fot. Peugeot

Pod maską nowego Peugeot 5008 dostępnych będzie 6 jednostek napędowych w różnych konfiguracjach z przekładniach manualnych i automatycznych. Podstawowym silnikiem będzie benzyna o pojemności 1.2l oraz 130 KM mocy. Kolejna jednostka benzynowa to 1.6l z mocą 165 koni mechanicznych. Wysokoprężne jednostki rozpoczynają się od pojemności 1.6l i mocy 100 KM. O tej samej wartości skokowej dostępna będzie wersja 120 KM. Samochód oferowany będzie także z 2.0l jednostką o mocy 150 KM i 180 KM. Przy czym najmocniejsza wersja dostępna będzie wyłącznie w wersji GT.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-09-24 19:26:10
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Peugeot-przedstawia-nowa-odslone-kompaktowego-SUV-a-5008

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt