Orlen 74 Rajd Polski dla Hyundai

Rozmiar tesktu A A A
-
Orlen 74 Rajd Polski dla Hyundai
Kierowcy koreańskiego zespołu WRC Hyundai popisali się przed Polską publicznością. Dwóm autom Hyundai i20 Coupe WRC przypadły pierwsze dwa miejsca na podium. Za kierownicą pierwszego siedział Thierry Neuville, a za drugim Hayden Paddon. Trzeci został aktualny mistrz i obrońca tytuły Sebastian Ogier w swoim Ford Fiesta WRC. Mimo braku wygranej francuskie kierowca był w stanie utrzymać się na pierwszym miejsce w tegorocznej klasyfikacji generalnej.


„To był niesamowity weekend. Bardzo szkoda mi Otta, ale takie są rajdy. To wspaniałe zwycięstwo. To była zacięta walka o zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony, bowiem moim największym celem był zdobycie większej liczby punktów niż Ogier i to się udało. Końcówka sezonu na pewno będzie bardzo interesująca” - mówił na mecie szczęśliwy Thierry Neuville.

„To bardzo dobry wynik dla całego zespołu. Zwłaszcza wczorajszy etap był niezwykle udany w moim wykonaniu. Wywozimy z Polski wiele cennych punktów do klasyfikacji producentów. Popełniłem niewiele błędów i to jest ważne. Tak naprawdę po tak kiepskiej pierwszej części sezonu, ten wynik jest jak zwycięstwo. Dodatkowo to pierwsze podium dla mojego pilota Sebastiana Marshalla” – dodał na mecie Power Stage Hayden Paddon.

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Sebastian Ogier, pierwsza piątka wygląda następująco:

Sébastien Ogier – 160
Thierry Neuville – 149
Jari-Matti Latvala 112
Ott Tänak – 108
Dani Sordo – 82
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-07-03 14:42:32
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Orlen-74-Rajd-Polski-dla-Hyundai

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt