Pech Ferrari podczas GP w Kanadzie

Rozmiar tesktu A A A
-
Kolejny zwycięzca wyścigu F1, został ponownie Lewis Hamilton. Brytyjczyk wyrównał przy tym rekord Michaela Schumachera, zdobywają siódmą wygraną na tym torze. Drugie miejsce zajął Sebastian Vettel, a za nim jego kolega z zespołu Ferrari Charles Leclerc. Tuż za podium znalazł się drugie kierowca Mercedesa Valtteri Bottas. Dla włoskiego koncernu Ferrari był to najlepszy występ w tym sezonie, a mogło być jeszcze lepiej, gdyż Sebastian Vettel przekroczył linię mety jako pierwszy. Gdyby nie kara 5 sekundowa dla Sebastiana Vettel za zepchnięcie Lewisa Hamiltona z trasy i stworzenie niebezpiecznej sytuacji. Po utracie przyczepności bolidu przez niemieckiego kierowcę. Williams nadal szuka formy, mimo bardzo dobrego startu obu kierowców, Russel był nawet 15, a Kubica 16 tuż po starcie. Szybko powróciła rzeczywistość, która ponownie wyhamowała ich bolidy. Przez co znów znaleźli się na szarym końcu. George Russel był w stanie jednak wyprzedzić jednego kierowcę i zamknął on rywalizację na 16 pozycji. Ostatnie, 18 miejsce zajął Robert Kubica. Pomiędzy kierowcami Williamsa znalazł się Kevin Magnussen z Haas Ferrari, który jednak pod sam koniec wyścigu narzekał na stan bolidu i braku mocy. Wyścigu nie ukończyli Alexander Albon oraz Lando Norris.