Rozpoczęcie sezonu F1 ponownie dla Mercedesa

Rozmiar tesktu A A A
-
Rozpoczęcie sezonu F1 ponownie dla Mercedesa
Za nami już pierwszy wyścig F1 tego sezonu. Jak przystało, inauguracyjna rywalizacja odbyła się w Australii. Wyścig pełny emocji, w bardzo poważnie wyglądającym wypadkiem w tle. Rosberg oraz Hamilton potwierdzili rewelacyjna dyspozycyjność bolidów Mercedesa w tym sezonie. Vettel w swoim Ferrari pokazał że ten sezon może należeć do niego i jest w stanie zagrozić dwuletniej dominacji niemieckiego zespołu z gwiazdą. Ten sezon zapowiada się dodatkowo bardzo ciekawie, w tego rocznej rywalizacji udział weźmie wiele nowych zespołów. Nastąpiło także duże przetasowanie kierowców. Dla niektórych zmiana okazała się bardzo dobra.


Fot. F1

Kolejny sezon F1 rozpoczął się po myśli Mercedesa. Pierwsze miejsce tak jak w poprzednim sezonie przypadła niemieckiemu kierowcy Rosberg. Drugie miejsce ze stratą niecałych 9 sekund zajął Brytyjczyk Hamilton. Ostatnie miejsce na podium przypadło Vettelewi, który przegrał minimalnie walkę o drugą pozycję. Bardzo dobrze spisał się Grosjean, który po zmianie teamu zabłysnął i zajął wysokie piąte miejsce. Do mety w pierwszym wyścigu sezonu nie dojechało aż sześciu kierowców. Podczas 17 okrążenia doszło do bardzo groźnie wyglądającego wypadku. Alonso zderzył się Gutierez. Hiszpan stracił na samym początku koło co spowodowało utratę sterowności nad bolidem. Następnie miał zderzenie ze ścianą, koziołkował. Z bolidu pozostały wyłącznie resztki. Jednak dzięki wysokiemu poziomu bezpieczeństwa w F1, Alonso wyszedł z całego zdarzenia bez większych obrażeń.

Fot. F1

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-03-21 08:45:50
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Rozpoczecie-sezonu-F1-ponownie-dla-Mercedesa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt