Skoda Fabia popularna nie tylko na ulicach

Rozmiar tesktu A A A
-
Skoda Fabia popularna nie tylko na ulicach
Skoda Fabia to jeden z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych modeli czeskiego producenta. Oprócz wersji przeznaczonej na ulicę istnieje także wersja R5, która cieszy się także wielką popularnością w zespołach rajdowych. Najnowsza osłona tego modelu trafiła już do 89 zespołów, co przekłada się na 200 samochodów Skoda Fabia R5. Jubileuszowy 200 egzemplarz trafił do zespołu SRT z Łotwy. Kierowcy, którzy prowadzili to auto osiągnęli w sumie 414 pojedynczych zwycięstw, z czego 14 razy sięgnęli po tytuł mistrzowski. Auto występuje w rajdach w 57 krajach. Producencki zespół, który startuje w klasyfikacji WRC 2 w tym sezonie wygrał już cztery z pięciu wyścigów.


Fot. Skoda

"Nasze prace przy modelu ŠKODA FABIA R5 skupiały się na niezawodności. W rezultacie, podczas mistrzostw WRC w sezonie 2017, żaden z naszych fabrycznych samochodów nie musiał wycofywać się z wyścigu z powodu problemów technicznych. Dzięki obecności naszego zespołu w trakcie Rajdowych Mistrzostw Świata, udało nam się zdobyć doświadczenie, które obecnie wykorzystujemy w celu udoskonalania naszych samochodów. Obecnie ŠKODA FABIA R5 jest najlepszym modelem w swojej kategorii. Oferujemy liczne udoskonalenia, na przykład silnik z lepszym momentem obrotowym i mocą" – podkreśla Michal Hrabánek, Szef zespołu ŠKODA Motorsport.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-06-03 10:00:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Sporty-motoryzacyjne/Skoda-Fabia-popularna-nie-tylko-na-ulicach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt