Testy pierwszej ciężarówki na wodór rozpoczęte

Rozmiar tesktu A A A
-
Testy pierwszej ciężarówki na wodór rozpoczęte
Kilka miesięcy temu dział japońskiej marki Toyota w Los Angeles zapowiedziała stworzenie układu napędowego zasilany wodorem do ciężarówki. Teraz rozpoczęły się już testy tego pojazdu. Ciężarówka to po samochodzie osobowym Mirai oraz autobusie FC Bus już kolejny typ pojazdu zasilany właśnie tym źródłem energii. Model testowy ma pokazać zalety wykorzystania alternatywnego źródła zasilania wobec tradycyjnie wykorzystywanych silników wysokoprężnych, które generują bardzo dużo ilość zanieczyszczeń. W przypadku pojazdów zasilanych wodorem jedne co wydostaje się z rury wydechowej do woda. Ciężarówka wyposażona została w silnik na wodór o mocy 670 KM. Maksymalny moment obrotowy jednostki to 1 800 Nm. Na jednym baku pojazd przy sumarycznej wadze 36 290 kg był w stanie pokonać 320 km. Może się to wydawać nie duża odległość, którą pokonała ciężarówka. Jednak są to dopiero początki tej technologii w tej dziedzinie motoryzacji. Za kilka lat zobaczymy zapewne pojazdy, które będą w stanie pokonać dwa lub trzy razy większy dystans przy wykorzystaniu tej samej ilości paliwa.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-04-22 13:04:28
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Testy-pierwszej-ciezarowki-na-wodor-rozpoczete

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt