Śmigiel umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji

Rozmiar tesktu A A A
-
Śmigiel umacnia się na prowadzeniu w klasyfikacji
W poprzedni weekend odbyła się druga seria tego rocznego Kia Lotos Race. Tym razem kierowcy i ich Kia Picanto przywitał tor w Holandii. Dobrą prognozą na emocjonujące wyścigi była niemalże idealna pogoda, która utrzymywała się od pierwszego do drugiego wyścigu. Najlepszym kierowcą dzień wcześniej podczas kwalifikacji okazał się Konrad Wróbel.


Fot. Kia Lotos Race

Kierowca ten mimo dobrej pozycji startowej nie był w stanie na długo utrzymać prowadzenia i musiał je oddać szybszym zawodnikom. Podczas 5 okrążenia pojawił się Safety Car na torze. Lotny start wykorzystał zwycięzca pierwszego wyścigu Karol Urbaniak, który aż do linii mety walczył z liderem kwalifikacji Michałem Śmigielem. Różnica miedzy dwoma kierowcami wyniosła zaledwie 0,424 sekundy. Kolejny kierowca na linii mety zameldował się dopiero po 5 sekundach.

Fot. Kia Lotos Race

Drugi wyścig rozpoczął się od tradycyjnego przetasowania pozycji startowych. Będący dopiero piąty podczas pierwszego wyścigu Konrad Wróbel, znów mógł startować na pierwsze linii tym razem jednak z drugiej lokaty. Wykorzystał okazję, wykatapultował do przodu i zakończył wyścig na pierwszym miejscu. Walka za nim jednak nadal trwała. Po raz kolejny na torze pojawił się Safety Car, co mocno zbliżyło to rywali do prowadzącego. Jednak on nadal widział tylko metę przed sobą i gnał do niej w idealnym stylu. Za nim Karol Urbaniak oraz Michał Śmigiel mimo bardzo dobrych okazji, musieli zając się w obronę swoich aktualnych pozycji.

Fot. Kia Lotos Race

Po tym wyścigu lidem pozostał Michał Śmigiel, któremu udało się rozbudować przewagę nad rywalami. Kolejny wyścig serii Kia Lotos Race odbędzie się dopiero za 4 tygodnie, wtedy to Kia Picanto będą się ścigać na torze w Słowacji.

Fot. Kia Lotos Race

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-05-25 21:40:53
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Smigiel-umacnia-sie-na-prowadzeniu-w-klasyfikacji

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt