Opel zmienia właściciela po 88 latach

Rozmiar tesktu A A A
-
Opel zmienia właściciela po 88 latach
Opel został sprzedany. General Motors pozbywa się niemieckiego producenta z listy swoich aktywów za 2.2 miliarda euro. Nowym właścicielem marki zostanie francuska grupa PSA, składającą się z takich producentów jak Peugeot, Citroen i DS. Wraz z Oplem do PSA trafia także brytyjska wersja niemieckich aut Vauxhall. Francuska grupa PSA po tej transakcji zostanie drugim największym producentem samochodów w Europie po grupie Volkswagen z udziałem 17%. PSA wzbogaci się o 12 zakładów w tym trzy zlokalizowane Polsce i prawie 40 000 pracowników. Transakcją ma przynieść francuskiej grupie kontrolowanej między innymi przez francuskie władze oraz chińską firmę Dongfeng Motors oszczędności przy rozwoju nowych technologii oraz produkcji aut. Niestety przejęcie może oznaczać także negatywne zmiany jak grupowe zwolnienia. Tak jak to miało miejsce w 2014 roku, kiedy to nastąpiła restrukturyzacja we francuskiej grupie PSA po przejęciu jej przez aktualnych właścicieli. Tym krokiem niegdyś największy producent samochodów na świecie General Motors pozbył się niemalże wszystkich aktywów na starym kontynencie. Oferują jeszcze tylko samochody Cadillac na wybranych rynkach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-06 11:40:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Opel-zmienia-wlasciciela-po-88-latach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt